Nejsnazší známá metoda hubnutí pomocí akupresury: Stiskem těchto 4 bodů značně zrychlíte metabolismus

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete zhubnout, můžete se zaměřit na pravidelnou stimulaci těchto 4 bodů na těle. Již během několika dní si budete moci všimnout příznivých změn.

Nadváha, obezita či pár kilo navrch jsou častými problémy současnosti a jejich dopady na lidské zdraví mohou být bohužel fatální. Čím víc se na vašem těle hromadí tuků, tím vyšší je také riziko vzniku cukrovky, vysokého krevního tlaku, deprese a dalších nebezpečných onemocnění, které mohou mít závažný dopad na organismus. Abyste opět zhubli, můžete podle webu OnlineNytt vyzkoušet stimulaci těchto 4 bodů na svém těle.

Bod na uchu

Na svém těle má každý člověk 4 body, jejichž masáž dokáže stimulovat různé funkce těla, včetně rychlosti metabolismu, a přispět tak ke shození nadbytečných kil. Každý z nich navíc podporuje správnou funkci trávicího systému, kontrolu chuti k jídlu a podpoří vás k povědomí o zdraví svého těla. Prvním z nich je „tragus”, který se nachází v těsné blízkosti ucha – rozpoznat ho můžete tak, že začnete otevírat a zavírat ústa. Místo, kde cítíte největší pohyb čelistí, je právě on. Jeho stimulací po dobu 3 minut 3x denně potlačíte chuť k jídlu a nastartujete svůj metabolismus.

Tlakový bod v lokti

Tlakový bod přispívající k hubnutí se nachází také ve vašem lokti, a to těsně před šlachami na jeho kraji – najdete ho například tak, že ohnete levou ruku a zatlačíte do místa, které se nachází zhruba 1 centimetr před první šlachou v ohybu. Stimulace tohoto místa podporuje činnost tlustého střeva, což je základem pro udržení zdravého stravovacího režimu a také hmotnosti. Aby byl účinek co nejefektivnější, stiskněte ho 2krát až 3krát denně po dobu jedné minuty.

Pod čéškou

Tento tlakový bod je známý jako bod dlouhověkosti a předpokládá se, že napomáhá činnosti trávení – někteří dokonce říkají, že jeho pravidelné masírování může člověku pomoci shodit kilo týdně. Abyste ho našli, začněte ohýbat chodidlo nahoru a dolů, přičemž stiskněte to místo, kde se sval pod čéškou pohybuje nejvíce. Zatlačte na něj zhruba po dobu 2 minut každý den a brzy na sobě rozpoznáte přívětivé změny. S hubnutím vám také dokáže pomoci tento domácí elixír z petrželových listů, o kterém jsme na webu ZdravéStravování.eu nedávno psali.

1 stisk tohoto tlakové bodu vás zbaví bolesti hlavy do 5 minut. Okamžitou úlevu si může dopřát i začátečník

Hubnutí, ztráta tuku
Fotografie: Freepik

Horní ret

Dalším bodem pro získání zdravé hmotnosti je podle webu HealthLine bod nad horním rtem, a to přímo pod nosem, kde má většina lidí malý důlek. Toto místo stačí stisknout po dobu 5 minut, alespoň 2krát denně, a vyhnete se přílišnému napětí a depresím, které mohou ovlivňovat chuť k vašemu jídlu. Jeho stimulace také přispívá k vyšší hladině energie v těle, což vás může záhy donutit jít si zacvičit.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]