Přes nízký vzrůst velká síla: Trpasličí rodina vede navzdory všem předsudkům běžný život

Fotografie: Depositphotos

Zach a Tori Roloff získali značnou pozornost díky své účasti v televizním pořadu Malí lidé, velký svět. Jsou známí výzvami, kterým čelí jako rodina s malými postiženými dětmi.

Zach Roloff je nejstarším synem Matta a Amy Roloffových. Od narození trpí achondroplazií, což je nejčastější forma trpaslicismu. Tato genetická porucha způsobuje zakrslý vzrůst a krátké končetiny. Zach a jeho rodina se rozhodli otevřeně hovořit o jeho stavu, aby zvýšili povědomí a porozumění vůči lidem s růstovými poruchami. V roce 2015 se Zach oženil s Tori Patton, která není trpasličího vzrůst. Jejich svatba byla také součástí reality show. Tori se stala nejen součástí Roloffovy rodiny, ale také jejich největší podporou. Pár spolu má tři děti.

Děti mají stejnou poruchu jako otec

Jejich první dítě se jmenuje Jackson Kyle Roloff. Narodil se v květnu 2017 a také má achondroplazii. Zach a Tori ho vychovávají s láskou a péčí a zároveň se snaží zaručit, aby měl normální a šťastné dětství. Jsou připraveni čelit výzvám, které s sebou růstové poruchy přinášejí, a vždy hledají nové způsoby, jak Jacksonovi zajistit co nejlepší kvalitu života.

V listopadu 2019 se Zachovi a Tori narodila dcera Lilah Ray Roloff. Lilah se narodila s normálním růstem, což znamená, že je nejpravděpodobnější, že bude mít průměrnou výšku. Její narození přineslo do rodiny Roloffových radost a další vlnu lásky. V dubnu 2022 přivítal pár na svět své třetí dítě, syna Josiaha Luka. Tori se o tuto vzrušující novinku podělila ve dvou příspěvcích na Instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tori Roloff (@toriroloff)

Zach a Tori jsou často vnímáni jako inspirace pro lidi s růstovými poruchami a jejich rodiny. Otevřeně hovoří o svých zkušenostech, překážkách a radostech, které jejich cesta přináší. Snaží se bojovat proti předsudkům a stereotypům spojeným s trpasličím vzrůstem a ukazují, že láska a rodinná podpora jsou klíčové pro překonávání jakýchkoli výzev.

Zach a Tori Roloff jsou příkladem odvahy, síly a lásky. Jejich příběh nás učí, že v životě není důležité, jaký máme vzhled nebo jaké jsou naše schopnosti, ale jak se s těmito rozdíly vyrovnáváme a jak se milujeme navzájem.

Zdroj: Brightside

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]