Konec sužujících hemoroidů bez návštěvy lékaře: Na zduřelé žíly platí i koupel s epsomskou solí

Fotografie: Depositphotos

Hemoroidy jsou častý problém, který vám dokáže velmi snadno znepříjemnit život. Naštěstí se jich však lze snadno zbavit pomocí jednoduchých domácích způsobů.

Hemoroidy jsou zduřelé žíly, které se mohou objevit uvnitř i vně konečníku. Jedná se však o velmi nepříjemný problém, neboť mohou způsobovat bolest, svědění, nebo dokonce krvácení z konečníku. Pokud se s nimi potýkáte i vy, můžete vyzkoušet jednoduché domácí způsoby, jak se jich zbavit snadno a rychle – stačí na to jít správným způsobem a bolavé výrůstky zmizí během několika dní, říká doktorka Monisha Bhanote.

Teplá koupel s epsomskou solí

Teplá koupel s epsomskou solí je jedním z nejlepších způsobů, jak zmírnit příznaky hemoroidů a zbavit se jich co nejrychleji. Stačí si připravit malou vaničku, tu položit na záchodové prkénko a vyplnit ji směsí (při přípravě se řiďte doporučenými pokyny uvedenými na obalu soli). Následně postižené místo ponořte a vyčkejte 20 minut – takto postupujte po každé stolici a změnu pocítíte již během několika dní.

Studené obklady

Bolesti se můžete zbavit tak, že na hemoroidy budete přikládat ledové obklady. Tímto způsobem se velmi snadno zbavíte otoku a nepříjemných bolestí – aby byl účinek co nejlepší, nechte obklad působit 15 minut. Měli byste však brát na vědomí, že je nezbytné led zabalit do látky nebo papírového ručníku. Jeho přikládání přímo na pokožku by mohlo závažně poškodit kůži a problém naopak zhoršit.

Aloe vera

Gel z aloe vera je díky svým protizánětlivým a uklidňujícím vlastnostem skvělým prostředkem pro léčbu hemoroidů a dalších kožních onemocnění – to je také důvod, proč bývá součástí mnoha opalovacích krémů, pleťových mlék a dalších výrobků pro péči o pokožku. Pokud však chcete získat co nejlepší účinek, měli byste používat pouze čistý gel z aloe vera, protože ostatní složky a přísady mohou hemoroidy dráždit. Stačí jím několikrát denně potírat postižené místo a příznaky budou brzy pryč.

Aknózní a jinak problematická pleť: Mezi účinné domácí metody boje patří aloe vera a kokosový olej

aloe vera
Fotografie: Pixabay

Kokosový olej

Kokosový olej disponuje silnými protizánětlivými účinky, díky nimž pomáhá snižovat zánět a otok – stejně tak disponuje analgetickými a antibakteriálními vlastnostmi, což z něj dělá ideální přírodní prostředek pro léčbu hemoroidů a dalších kožních onemocnění. Stačí ho zakoupit v přirozené formě a potírat jím postižené místo (například pomocí vatového tamponu), přidat ho do koupele, nebo ho také můžete konzumovat, což je skvělou prevencí před hemoroidy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]