Nepříjemné nadýmání bude minulostí. Zbavte se nebezpečné bakterie, kterou lze obtížně rozpoznat

Fotografie: Freepik

Znáte pojmy H Pylori nebo Helicobacter Pylori? Je to bakterie, která je asymptomatická, napadá hlavně střeva a je obtížné ji identifikovat bez lékařského vyšetření.

Přítomnost těchto bakterií můžete poznat podle regurgitace, nadýmání, pálení žáhy, zácpy, průjmu nebo plynatosti. Výjimkou není ani bolest v horní a střední části žaludku.

Fotografie: Freepik

Bakterie mohou způsobit deprese nebo úzkost

H pylori je zdrojem gastritidy, zánětu sliznice žaludku. Je zodpovědná za 90 % duodenálního vředu a asi 80 % žaludečního vředu. Může způsobit i další stavy, které zahrnují kardiovaskulární problémy, bolesti hlavy nebo Raynaudovu chorobu – narušení krevního oběhu v rukou a nohou.

Tato bakterie může způsobit depresi a úzkost. Je to dáno hlavně tím, že H pyloru způsobuje nedostatek serotoninu v mozku. Bakterie ale může být snadno účinně eliminovaná. Poraďte se ale se svým lékařem, který stanoví přesnou diagnózu a předepíše správné léky.

Ve většině případů nejsou nutná antibiotika, ale důležité je udržovat zdravý životní styl. Přidejte tak do své stravy vitaminy A, C a E a také zinek, který udrží váš žaludek zdravý. Můžete vyzkoušet i probiotika, jako jsou laktobacily, abyste se uchránili.

Fotografie: Freepik

Jestli potřebujete zhubnout, zkuste tento nápoj

Není dané, kdy ho máte pít, ale rozhodně nic nepokazíte, pokud si ho budete dopřávat po skleničkách celý den. Budete se cítit nabití energií a také o něco lehčí. Budete potřebovat:

  • 1 citron
  • 1 okurku
  • 1 lžíci strouhaného zázvoru
  • 1 lžíci šťávy z aloe vera
  • Hrst petrželky nebo koriandru
  • ½ sklenice vody

Stačí jen smíchat všechny suroviny a nápoj vypít. Vypití jedné sklenice šťávy zapůsobí ta, že cítíte pokles tuku, hlavně v oblasti břišní. Složky jsou sestaveny tak, aby pomohly nastartovat metabolismus a spalovat tuky během spánku. Bylo dokonce prokázáno, že kombinace těchto surovin metabolismus opravdu zrychluje, i když spíte.

Velmi silné v boji s nadbytečným tukem jsou okurky. Jsou klíčovým prvkem v každém programu na hubnutí. Petržel a koriandr mají velmi nízký obsah kalorií a jsou navíc plné vitaminů i antioxidantů, patří k nim také minerály, které jsou důležité pro zadržování vody – pomáhají zbavit se nafouklého žaludku. Zázvor nastartuje metabolismus a také předchází zácpě. Navíc je vhodným adeptem při spalování kalorií.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]