Hlavní příznaky rakoviny štítné žlázy, o kterých by měl každý vědět. Většina lidí jim bohužel nevěnuje dostatečnou pozornost

Fotografie: Freepik

Rakovina štítné žlázy je nebezpečné onemocnění, které může zůstat neodhaleno velmi dlouhou dobu. Seznamte se s jeho hlavními příznaky.

Většina případů rakoviny štítné žlázy je vyvolána papilárními karcinomy, které jsou nejčastějším druhem zhoubného nádoru a zároveň nejméně agresivní formou rakoviny. Abyste toto onemocnění odhalili, musíte se nechat podrobit ultrazvukovému vyšetření a přestože je tato zobrazovací metoda velmi účinná, některé rakovinné uzliny v této části vašeho těla mohou být natolik malé, že je prostě není možné odhalit. Seznamte se proto se čtyřmi hlavními příznaky rakoviny štítné žlázy, prozradila je lékařka Gabriela Pichardo.

Bulka v krku

Štítná žláza se nachází v přední části krku, tudíž pokud se vám v této oblasti podařilo nahmatat bulku, která již několik týdnů nechce zmizet, je vhodné ujistit se u doktora, zda jde o rakovinu, či nikoliv. Pokud se onemocnění navíc rozšířilo do blízkých lymfatických uzlin, které se nachází spíše na straně krku, je možné, že bulku bude možné nahmatat i tam.

Fotografie: Freepik

Potíže s polykáním

Pokud se ve vašem krku nachází bulka (která nemusí být hmatatelná z vnější části vašeho těla), pravděpodobně budete mít v důsledku jejího růstu potíže s polykáním.

Pokud cítíte nepříjemné pocity v krku, jako když jste nachlazení nebo máte virózu, ale tento stav již několik týdnů nemizí, měli byste se nechat co nejdříve vyšetřit.

Fotografie: Pixabay

Změna hlasu, nebo chrapot

Těsně nad štítnou žlázou se nachází hlasivky, které nám poskytují schopnost vydávat libovolné zvuky. Pokud však v této části vašeho těla vznikne rakovina, může být jedním z důsledků chrapot nebo časté změny hlasu. Čím víc totiž rakovinný nádor roste, tím víc tlačí na všechny orgány okolo štítné žlázy.

Fotografie: Unsplash

Problémy s mluvením, dýcháním a konzumací jídla

Problémy s mluvením, dýcháním a konzumací jídla jsou příznaky, které se projevují v pozdějších stádiích rakoviny štítné žlázy. Jde o velmi nebezpečné stavy, které vyžadují okamžitou léčbu, a proto byste je neměli nikdy podceňovat.

Zdroj: WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]