10 příznaků hypotyreózy, které většina žen ignoruje. Nebuďte lhostejní ke svému zdraví

Fotografie: Depositphotos

O hypotyreóze (snížená funkce štítné žlázy) jste pravděpodobně slyšeli, ale možná nevíte, jak ovlivňuje váš každodenní život.

Tento stav obvykle postihuje ženy starší 60 let, ale je možné, že se může týkat i jiných osob. Při tomto onemocnění štítná žláza produkuje méně hormonů, než by měla, a pokud se neléčí, výrazně to ovlivní váš život. Vzhledem k tomu, že příznaky jsou často považovány za příčinu jiných onemocnění, může stanovení diagnózy trvat dlouho. Naštěstí jsou k dispozici léky a léčba, ale pokud tyto příznaky zaznamenáte, je důležité navštívit lékaře, radí doktor Neha Pathak.

Netrpíte poruchou štítné žlázy?

Necítíte se dobře a vlastně vůbec nevíte, proč tomu tak je? Obáváte se, že příčinou vašich obtíží může být porucha štítné žlázy? V tom případě jste na správném místě. Jestliže u sebe pozorujete některé ze symptomů níže, doporučujeme vám navštívit svého lékaře. Je nesmírně důležité všímat si všech podivných změn ve vašem těle a často se nechat testovat, pokud se vám něco nezdá.

Fotografie: Freepik

Zvýšená silná únava, zácpa nebo problémy s pamětí

Pokud špatně spíše, je to jedna věc. Příčin může být několik. Jestliže se ale u vás objevuje tak velká únava, že v podstatě nejste schopni zvednout své tělo, je to závažný problém, který může se štítnou žlázou souviset. Špatný spánek je jedna věc, ale únava je něco úplně jiného.

Fotografie: Freepik

Když nemůžete zvednout své tělo, je to vážný problém. Zácpa nemusí být vždy důsledkem špatné výživy. Nedostatek hormonů štítné žlázy může velmi ztížit proces trávení. Pokud často zapomínáte, může za to pravděpodobně štítná žláza.

Bolesti a ztuhlost svalů, pocit smutku nebo deprese

Pokud vás bolí celé tělo a nesouvisí to s vaší nadměrnou fyzickou aktivitou, ani nedostatkem spánku, může to znamenat, že vaše štítná žláza není zcela v pořádku. Nedostatek hormonů štítné žlázy může také ovlivňovat hladinu serotoninu v mozku a vy můžete pociťovat intenzivní smutek nebo depresi, aniž byste vlastně věděli proč.

Fotografie: Pexels

Vypadávání vlasů, suchá kůže, náhlé zvýšení hmotnosti

Zpomalený metabolismus může snížit pocení a pokožka může být sušší. Vlasy a nehty jsou pravděpodobně citlivější. Se sklony k vypadávání a lámání. Náhlé zvýšení hmotnosti může být způsobeno mnoha faktory, ale pokud jste neprovedli žádné změny ve stravě, pak je pravděpodobně viníkem hypotyreóza.

Stejně tak může působit na vaše libido, které je nižší. Libido je ovlivněno celkovým psychickým stavem, pokud jste unavení, máte problémy s pletí, s vlasy a trápí vás deprese, jde to ruku v ruce.

Zvýšený krevní tlak, změny chuťových pohárků

Pokud máte zvýšený krevní tlak a zdravá strava a cvičení vám tento problém nezlepšují, zaměřte se na štítnou žlázu. Pokud je štítná žláza nedostatečně aktivní, pravděpodobně se zvýší hladina špatného cholesterolu a můžete mít problémy se srdcem. Chutná vám jídlo najednou úplně jinak? Je čas nechat si vyšetřit štítnou žlázu.

Zdroj: WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]