Bolest kloubů lze mnohdy vyřešit i bez lékařské pomoci. Pomocníky jsou i bylinné masti a zázvor

Fotografie: Depositphotos

Bolest kloubů je velmi nepříjemný problém. Mnoho lidí se denně potýká se silnou bolestí a neschopností normálního pohybu. Níže uvedená domácí mast může pomoci.

Bolest kloubů je velmi nepříjemný problém. Mnoho lidí denně bojuje se silnou bolestí a neschopností normálního pohybu. Nejčastěji postihuje kolena a lokty. Obecně se má za to, že bolest kloubů se zvyšuje po čtyřicátém roce života. Bolesti kloubů se mohou také zhoršit u lidí, kteří dlouhodobě konzumují velké množství tučných mléčných výrobků. Tyto problémy mohou ve skutečnosti následovat také po různých typech zranění, přetížení, zlomeninách, artritidě nebo jako důsledek postupujícího revmatismu. Bolesti kloubů se vyskytují také u lidí, kteří mají málo fyzické aktivity, říká doktorka Alana Biggers.

Zhodnoťte svou bolest

Pokud máte mírnou až středně silnou bolest kolene, můžete ji často léčit doma. Ať už je příčinou podvrtnutí nebo artritida, existuje několik způsobů, jak ji zvládnout. Bolest způsobená zánětem, artritidou nebo drobným poraněním se často vyřeší bez lékařské pomoci. Domácí prostředky mohou zlepšit úroveň vašeho pohodlí a pomoci vám zvládat příznaky. Pomoci vám může zařazení těchto prostředků do vaší rutiny:

  • cvičení Tai chi
  • regulace hmotnosti
  • teplo a chlad
  • bylinné masti
  • vrbová kůra
  • zázvorový extrakt
bolest ramene
Fotografie: Freepik

Domácí mast na bolest kloubů

Bolest kloubů může být velmi obtěžujícím a omezujícím problémem, který může ovlivnit vaši schopnost pohybu a kvalitu života. Existuje mnoho komerčně dostupných mastí a léků na úlevu od bolesti kloubů, ale mnozí lidé se také obrací k domácím přípravkům jako k alternativní možnosti. Vyzkoušet můžete i tento recept, jelikož je jeden z nejúčinnějších. Pro výrobu budete potřebovat pouze tyto tři suroviny:

  • med
  • mořská sůl
  • jedlá soda

Bolest kloubů našla přemožitele v bylinném odvaru. Koriandr navíc zlepšuje zrak i trávení

Přidejte každou ingredienci této domácí masti ve stejném poměru – po jedné polévkové lžíci. Všechny ingredience důkladně promíchejte, je důležité získat homogenní směs. Pro pohodlné používání je doporučeno hotový přípravek uchovávat v prázdné krabičce od krému.

domácí mast krém
Fotografie: Freepik

Mast rozetřete na bolestivá místa, poté je zabalte do potravinářské fólie a bavlněného ručníku. Zábal by měl být aplikován po dobu přibližně 2 hodin. Ošetření můžete opakovat maximálně 5krát za sebou. Výhodou této metody je, že účinky pocítíte již po první aplikaci. Nezapomeňte, že předložená domácí mast na bolest kloubů musí být vždy uchovávána v chladničce.

Zdroj: Healthline, Wybieram Zdrowie

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]