Domácí léčba kašle nikdy nebyla rychlejší. Tento přírodní zázrak znaly a doporučovaly už naše babičky

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí kašel, nemusíte ihned užívat léky plné chemikálií nebo jiné komerční prostředky. Skvěle vám postačí tato levná a zcela přirozená domácí léčiva.

Kašel je velmi nepříjemný problém, kterému se během chladné zimy snažím za každou cenu vyhýbat. A pokud se přesto objeví, snažím se ho vyřešit pomocí domácích prostředků, nikoliv užíváním chemických léků, jež navíc často stojí plno peněz.

Voda a med

Ačkoliv to může znít podezřele snadno, skvěle vám dokáže s léčbou kašle pomoci obyčejná voda. Ta totiž umí snížit množství hlenu v plicích a lépe regenerovat organismus – stačí přitom vypít jednu sklenici každé dvě hodiny. Její účinek můžete ještě více posílit, pokud ji smícháte s medem, který sám o sobě nabízí nespočet zdravotních přínosů a pomáhá tlumit nepříjemné nemoci.

Použijte zázvor

Zázvor je oblíbený tradiční lék, který si podle lékařky Debry Rose Wilson hravě poradí také s kašlem a nahromaděným hlenem v plicích. Pokud vás tyto příznaky trápí, můžete si připravit jednoduchý čaj a pít ho alespoň dvakrát denně – nejlépe si kupte čerstvý kořen této potraviny, nastrouhejte ho a poté zalijte horkou vodou. Pro zvýšení účinku do něj můžete přidat med a citronovou šťávu.

Domácí léčba chronického kašle: Vlhký vzduch i slaná voda čekají na akci

Domácí balzám proti kašli

S kašlem vám také dokáže pomoci domácí balzám z olivového oleje (půl šálku), včelího vosku (čtvrt šálku) a esenciálních olejů z máty a eukalyptového oleje (každý po dvaceti kapkách). Všechny ingredience stačí smíchat v hrnci, zalít trochou vody a na mírném ohni je zahřívat, dokud se zcela nerozpustí. Po vychladnutí přelijte směs do vhodné nádoby a mažte si ji třikrát denně na svůj hrudník.

olivový olej
Fotografie: Pixabay

Oreganový olej

Dalším užitečným pomocníkem v boji proti kašli je oreganový olej, který má antibakteriální vlastnosti a pomáhá neutralizovat záněty způsobené patogeny v dýchacích cestách – jak jsme navíc nedávno psali na webu ZdravéStravování, dokáže si také hravě poradit s parazity v organismu. Abyste z něj získali co nejlepší účinky, smíchejte 2 až 4 kapky se lžičkou olivového oleje a směs konzumujte po jídle (maximálně dvakrát denně).

Inhalace páry

Jako osvědčená metoda pro odstranění kašle se také ukázala inhalace páry. Stačí si připravit hrnec, přidat do něj alespoň 5 kapek eukalyptového esenciálního oleje a ten následně přivést k varu. Poté si zakryjte hlavu ručníkem a nakloňte se nad tekutinu tak, aby horká pára procházela vašimi dýchacími cestami.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]