Zarůstající nehet už není důvodem k návštěvě lékaře. Zbavit se ho jde i přirozenou cestou, která nebolí

Fotografie: Depositphotos

Zarostlý nehet může nepříjemně ovlivnit váš každodenní život. Zbavte se ho jednou provždy pomocí tohoto osvědčeného způsobu, a to z pohodlí svého domova.

Zarostlý nehet na prstech u nohou patří mezi ty nejnepříjemnější a nejbolestivější problémy vůbec. Pokud se s ním potýkáte, rozhodně byste ho neměli nechat bez včasné léčby, protože jeho zanedbání může vést k rozvoji nebezpečných infekcí v dané oblasti, které vám způsobí ještě větší potíže. Vyléčit ho však můžete i z pohodlí svého domova, a to poměrně jednoduchým způsobem, s nímž se nyní můžete seznámit níže. Více prozradila lékařka Jenneh Rishe.

Jak odstranit zarostlý nehet

Pokud vám začal na některém z prstů na nohách zarůstat nehet, rozhodně byste tento problém neměli nechat bez včasné léčby. Nemusíte ovšem ihned vyhledávat lékařskou pomoc, protože existuje osvědčený domácí způsob, kterým bolestivé místo snadno vyléčíte, a to pomocí několika běžných prostředků. Postup vypadá následovně:

  1. Nejprve si připravte lavor, naplňte ho horkou vodou a namočte si do něj postižené chodidlo. Tímto způsobem se napaří okolní kůže, čímž také následně změkne a zarostlý nehet na ni nebude tolik tlačit.
  2. Nyní postižené místo jemně masírujte a pokuste se pomocí nůžek na nehty odstranit veškerou zrohovatělou kůži. Následně na něj naneste několik kapek extra panenského olivového oleje a nechte ho vstřebat do pokožky.
  3. Nakonec vezměte tenkou nit (nebo ještě lépe zubní nit) a jemně se v místě, kde je nehet zarostlý, pokuste zaháknout zarostlý roh nehtu a opatrně ho vytáhněte z kůže.

Zarostlý nehet byste měli zastřihávat rovně (nikoliv ve tvaru půlměsíce), abyste zabránili možnému zarůstání do budoucna. Tímto způsobem získáte okamžitou úlevu, ovšem měli byste ho provádět do doby, než nehet opět dostatečně nedoroste. Vyhněte se také malé, nepohodlné a těsné obuvi, protože ta má velmi negativní vliv na nehty a je jednou z nejčastějších příčin jejich zarůstání.

Fotografie: Depositphotos

Pokud zjistíte, že se v ráně již vyskytla infekce, nebo si všimnete přítomnosti hnisu, naneste na místo ještě několik kapek esenciálního oleje z čajovníku, který je vynikajícím protizánětlivým a antibakteriálním prostředkem. Ovšem v případě, že hnis nebo zánět nemizí, ale naopak se zhoršuje, byste rozhodně měli co nejdříve kontaktovat svého praktického lékaře.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]