Díky tomuto snadnému cvičení jsem během 2 týdnů zhubla 4 kg. Zabere mi 5 minut denně z pohodlí domova

Fotografie: Depositphotos

Pravidelným tréninkem lze dosáhnout pevného pasu a silných břišních svalů. Tyto cviky můžete snadno začlenit do svého fitness plánu, abyste dosáhli požadovaných výsledků.

Břišní tuk je běžným problémem mnoha lidí a je spojen s řadou zdravotních rizik. Kromě estetického hlediska je důležité mít pevné břišní svaly pro zajištění tělesné stability a prevenci bolesti zad. Posílené břišní svaly také přispívají k lepšímu držení těla a celkovému pocitu zdraví a pohody. Tréninkový plán zaměřený na posílení břišních svalů a redukci tukové tkáně v této oblasti je klíčem k dosažení těchto cílů, říká osobní trenér Daniel Bubnis.

1. Prkno (Plank)

Prkno je jedním z nejefektivnějších cviků pro posílení břišních svalů. Lehněte si na podložku, vzepřete se na lokty a špičky nohou a udržujte tělo v přímé linii od hlavy k patám. Držte tuto pozici co nejdéle, udržujte střed těla pevný a vyhněte se propadnutí zad.

2. Šlapání na kole (Bicycle Crunches)

Šlapání na kole je dynamické cvičení, které zapojuje různé svalové skupiny v oblasti břicha, uvedla Peggy Pletcher. Lehněte si na záda, zvedněte nohy a pokrčte je v kolenou. Provádějte pohyby připomínající šlapání na kole a snažte se dotknout pravým loktem levého kolena a naopak.

Bolesti zad se dá efektivně zbavit i podomácku. Zabere například i terapie teplem a ledem

3. Ruské rotace (Russian Twists)

Ruské rotace jsou skvělým cvičením pro posílení břišních svalů a zapojení svalů páteře, zmiňuje certifikovaný trenér Jake Tipane. Sedněte si na podložku s pokrčenými koleny a mírně zakloněnými zády. Držte ruce před sebou nebo zkřížené na hrudi a pomalu otáčejte tělem ze strany na stranu, snažte se dotknout rukama podlahy vedle sebe.

sedy lehy
Fotografie: Freepik

4. Zvedání nohou (Leg Raises)

Zvedání nohou je účinné cvičení zaměřené na spodní část břicha. Lehněte si na záda, položte ruce pod hýždě a zvedněte nohy směrem vzhůru, dokud nejsou kolmo k podlaze, poté je pomalu spusťte zpět dolů. Tento prvek patří mezi cviky vhodné i pro starší osoby, jak jsme již dříve zmínili na webu ZdravéStravování.

5. Zkracovačky (Crunches)

Zkracovačky jsou klasickým cvičením na posílení přímých břišních svalů. Lehněte si na záda, pokrčte kolena a položte ruce za hlavu nebo zkřížené na hrudi. Zvedejte horní část těla směrem k nohám, stahujte břišní svaly a snažte se dotknout lokty kolen.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]