Cviky na ploché břicho pro všechny věkové kategorie: Zapomeňte na drahou posilovnu

Fotografie: Freepik

Pokud i vy patříte mezi nešťastníky, kterým se stále nedaří získat ploché břicho, nastal čas na změnu. S těmito vhodnými cviky se zbavíte břišního tuku a posílíte svaly na břiše.

Léto je téměř tady a my na poslední chvíli ladíme formu do plavek. Je to tak každý rok, pořád máme spoustu času, ale najednou je teplé počasí tady a my zjistíme, že se necítíme dobře ani do trička a kraťasů, natož do bikin. K tomu však pomohou vhodná cvičení pro získání plochého břicha a shození posledního přebytečného tuku na břiše.

Dotýkání prstů u nohou

Cvičení je ideální pro začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti s tréninkem, nemají žádnou fyzickou zdatnost, ale přesto by pro sebe a své břišní svaly chtěli něco udělat, jak uvádí Daniel Bubnis. Lehněte si na záda a zvedněte nohy tak, aby tvořily se zbytkem těla úhel 90 stupňů. Pomalu zvedejte tělo a natáhněte ruce, pokuste se dotknout prstů u nohou. Postupně se vracejte na podložku. Proveďte 3 série po 12-18 opakováních.

Boční plank

Plank neboli prkno jistě všichni znáte. Je to jeden z nejobtížnějších, ale také nejúčinnějších cviků na celé tělo, především jeho střed. Boční plank je však ještě o něco složitější, provádí se v pozici na boku. Abyste získali lepší stabilitu, spusťte jedno koleno dolů a opřete se o něj o podlahu. Chcete-li však přidat na intenzitě, můžete horní nohu zvednout co nejvýše dokážete. A držte. Zkuste do vydržet co nejdéle na obou stranách.

Pokud se vám nedaří zhubnout břišní tuk, děláte jednu z těchto častých lidových chyb

Zvedání boků

Nejproblematičtější částí těla bývá břicho, zvláště jeho spodní část. Tu je potřeba posílit těmi správnými cviky. Jeden z nich je zvedání nohou. Naprosto jednoduché, vhodné pro začátečníky, ale také velice účinné, jak uvádí Alissa Palladino. Lehněte si na záda s rukama nataženýma podél těla. Zvedněte nohy do svislé polohy, chodidla směřují ke stropu a odlepte boky ze země a zase zpět. Zkuste provést 3 série po 15 opakováních.

žena cvičí
Fotografie: Freepik

Horolezec

Náročné, ale extrémně účinné cvičení na spodní část břicha. Zaujměte pozici planku a začněte střídat kolena směrem k hrudníku, jako kdybyste chtěli běžet. Zkuste vydržet alespoň 1 minutu a opakujte 1x nebo 2x. Poté odpočívejte.

Další tipy, jak získat ploché břicho

Cvičení je nezbytné k získání štíhlé postavy, zvláště břicha. Ale na něm se tak snadno netvoří svaly jako na jiných částech těla. Abyste získali ploché břicho, je třeba zaměřit se i na další věci než jen cvičení, jak píše server Healthline. Je nezbytné, abyste změnili svůj jídelníček a společně se silovým tréninkem zapojili do své cvičební rutiny také kardio. Stejně tak dbejte na odpočinek, kvalitní spánek je pro hubnutí nezbytný, jak jsme na ZdravémStravování psali.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]