Top cviky, které vám pomohou získat ploché bříško. Stačí cvičit 9 minut denně a brzy uvidíte výsledky

Fotografie: Freepik

Abyste získali pevné břicho, je nutné začít posilovat svaly. Právě díky nim se vám podaří lépe shodit přebytečný tuk. Toto cvičení na 9 minut je vhodné pro každého, kdo se snaží o vysportované bříško.

Cvičení je velice dobré pro lidské zdraví a prospívá i psychice. Lidé, kteří pravidelně sportují, mají mnohem lepší zdravotní výsledky. Jeho další výhodou je to, že se zbavíte přebytečného tuku, zpevníte postavu a budete se cítit lépe. Zacvičte si alespoň 9 minut denně a brzy se začnete zbavovat „madel lásky“ nebo přebytečných tuků na břiše.

Krátký trénink pomůže k lepší postavě

Abyste si vyrýsovali pas, nemusíte vždy chodit do posilovny. Bohatě si vystačíte s domácím prostředím. Zařaďte do svého jídelníčku vyváženou stravu a krátké, ale intenzivní cvičení. Cviky lze dělat i doma a jestliže je budete provádět pravidelně, měli byste mít ploché břicho již za 30 dní. Další výhodou je zlepšení držení těla a zpevnění zad, což je důležité, aby vás nebolela.

Fotografie: Freepik

Cviky jsou zaměřené primárně na břicho a pas, ale ne všechny na vás mohou účinkovat správně. Jde o to si určit, jaký typ postavy byste chtěli mít. Když chcete mít postavu ve tvaru přesýpacích hodin, vyvarujte se posilování šikmých břišních svalů. To by vám pas spíše rozšířilo. Posilování zaměřené na různé boční strany vynechte, ale raději se soustřeďte na střed břicha. Krátká cvičení provádějte 3krát týdně, nejlépe ráno.

Zeštíhlení pasu a posílení hlubokých svalů

Pro tento cvik je vhodné mít u sebe podložku, na kterou si lehnete zády. Začněte tak, že si lehnete na záda a pokrčíte kolena, ruce dejte podél těla. Při hlubokém nádechu zatáhněte břicho a vydržte takto 15 sekund, než se uvolníte. Pokuste se postupně zadržet nádech až na jednu minutu. Toto cvičení opakujte pětkrát. Nedoporučuje se pro osoby s astmatem, onemocněním srdce nebo s kýlou.

Fotografie: Pixabay

S tímto cvikem získáte štíhlý pas

Jestliže se potřebujete zaměřit primárně na hubnutí břicha a zeštíhlení pasu, tento cvik je právě pro vás. Postavte se nohama na šířku ramen a natáhněte ruce ke stropu. Poté je nakloňte dopředu, jako kdybyste se chtěli dotknout země. Pánev by měla být stále vzadu a ruce mějte u sebe. Opět se vraťte do rovného postavení s rukama ke stropu. Cvik opakujte 20krát. Nejde o nic náročného, takže si ho mohou vyzkoušet i starší osoby.

Klasický cvik

Tento pohyb možná znáte už ze školy. Jedná se o klasický cvik, který není náročný, ale je velmi účinný. Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Poté zvedejte trup k nohám a ruce si dejte za hlavu. Opět se pomalu vraťte na podlahu. Abyste dosáhli lepšího efektu, můžete stáhnout břišní svaly při zvedání a pokládání trupu. Udělejte 3 série po 15 opakováních. Lidé s revmatismem, gastritidou nebo onemocněním žlučníku by se ale měli klasickým sklapovačkám vyhnout.

Fotografie: Unsplash

Udržte se v pozici prkna

Tento cvik má mnoho zdravotních výhod. Posilujete jím střed těla a zároveň zlepšujete fyzickou výdrž. Zařaďte cvik s názvem prkno do svého programu a získáte břišní svaly. Lehněte si na břicho a opřete se o lokty. Zvedněte pánev tak, aby tělo bylo rovnoběžné s podlahou, nikde se nesmíte prohýbat a nohy mají být rovně natažené. Hlava musí směřovat dopředu. Pokuste se v této poloze vydržet alespoň 30 sekund. Pokud budete prkno zkoušet pravidelně, časem vydržíte mnohem déle.

Zdroj: WomensHealthMag

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]