Ploché břicho za pouhých 9 minut denně. Soubor jednoduchých cviků zvládne každý z pohodlí domova

Fotografie: Depositphotos

Ploché břicho můžete získat i bez každodenního dření v posilovně. Skvěle vám postačí procvičovat těchto 5 jednoduchých cviků, které vám zaberou pouhých 9 minut.

Získání plochého břicha je jedním z nejčastějších snů jak žen, tak i mužů. Nemusíte však dřít každý den v posilovně, abyste ho dosáhli – skvěle vám postačí níže uvedené cviky, jejichž provedení vám nezabere více než 9 minut, říká fyzioterapeut Daniel Bubnis. Než ovšem začnete cvičit, nezapomeňte na to, že pro ploché břicho je nezbytná také vyvážená strava bohatá na ovoce a zeleninu. Vyřaďte proto ze svého jídelníčku rafinované cukry a zpracované produkty a zaměřte se na konzumaci zdravých, pokud možno organických potravin.

Stahování žaludku

Toto cvičení byste měli vždy provádět nalačno. Lehněte si na záda s nohama nataženýma rovně před sebou a rukama podél boků. Poté se velmi zhluboka nadechněte nosem, vydržte 15 sekund a vydechněte všechen vzduch z plic ústy. Nyní zadržte dech po dobu jedné minuty, přičemž co nejvíce stáhněte břicho. Tímto způsobem skvěle promasírujete žaludek a břišní svaly, což vám pomůže s odbouráním tuků, které se v těchto místech usadily. Cvičení opakujte 3 až 5krát.

Ohýbání dopředu a dozadu

Toto cvičení je velmi užitečné pro ty, kteří trpí problémy v bederní oblasti zad, chronickými bolestmi hlavy nebo zvýšeným nitrolebním tlakem. Postavte se s nohama na šířku ramen a předkloňte trup dopředu, jako byste se chtěli dotknout podlahy, a pokud to jde, dotkněte se jí. V této pozici zůstaňte co nejdéle, poté se vraťte do výchozí polohy a následně nakloňte trup dozadu, přičemž ruce držte v pase – měli byste cítit, jak se vám protahují břišní svaly. Opakujte 15 až 20krát.

Osvědčené prkno

Prkno patří mezi nejosvědčenější cvičení, která vám kromě získání plochého břicha pomohou také posílit ruce, záda, ramena, pánevní oblast a nohy. Lehněte si na břicho, položte se na lokty nebo dlaně a špičkami chodidel vyzdvihněte trup do vzduchu. Ujistěte se, že držíte záda a nohy v jedné rovině a že se neprohýbáte. V této poloze vydržte alespoň 30 sekund a poté cvičení opakujte 2 až 3krát.

Fotografie: Pexels

Krátké sklapovačky

Hlavní charakteristikou tohoto cvičení je rychlost. Lehněte si na zem, mírně pokrčte kolena a rukama se chytněte za hlavu. Poté zvedněte horní část těla tak, abyste se lokty dotkli kolenou, a poté se rychle vraťte do výchozí polohy. Dbejte na to, aby břišní svaly během tohoto cvičení nepolevovaly, a proveďte 3 série po 12 až 15 opakováních. Jedná se o jeden z nejúčinnějších způsobů, jak posílit své břicho a zároveň spálit tuky, které se v této části těla usadily.

Boční protažení

Postavte se s nohama rozkročenýma zhruba 30–35 centimetrů od sebe a ruce si dejte v bok. Nyní mírně pokrčte pravé koleno, natáhněte levou nohu a nakloňte se do pravé strany (paže můžete nechat položené na hrudníku nebo před sebou). V této poloze setrvejte osm sekund, přičemž dbejte na to, abyste se nenakláněli dopředu ani dozadu, ale pouze na jednu stranu. Vraťte se do výchozí polohy a ten samý pohyb proveďte na levou stranu. Cvičení opakujte 5krát a nezapomínejte po celou dobu držet napnuté břišní svaly.

Zdroj: Healthline