Masážní techniky pro docílení krásně plochého bříška i bez nepříjemného pocení v posilovně

Fotografie: Depositphotos

Většina lidí má za to, že k plochému břichu se propracují jen hodinami strávenými usilovným cvičením ve fitness centru. Při dnešních inflačních cenách to může být pro mnohé nad jejich finanční poměry. Určitě bude pro ně příjemnou zprávou, že jim pomohou i masážní cviky, které si budou moci provádět u sebe doma.

Proč je třeba se zbavit břišního tuku

Břišní neboli viscerální tuk je nebezpečný proto, že obaluje zbytečně moc vnitřní orgány. Určité jeho množství je potřebné, protože orgány chrání. Ale je-li ho příliš, pak vede ke vzniku zdravotních problémů. Většinou se objeví cukrovka, vysoký krevní tlak, kardiovaskulární nemoci, ba i rakovina. Nebude-li vám to tedy za těžko, můžete si břicho promasírovat, a tuku se tak moci zbavit, říká lékařka Anisha Shah.

Stimulujte krevní oběh v oblasti břicha

Než se pustíte do masírování břicha, promněte si dlaně o sebe, abyste je zahřáli. Jakmile jsou prsty teplé, začněte jimi jezdi po břiše ve směru hodinových ručiček a pak proti jejich směru, a to v oblasti pupku. Masáž by měla trvat asi 3 minuty.

Proti nadýmání

Ve vzdálenosti 4 prstů nad pupkem najděte bod. Ten pak masírujte po dobu 3 minut ve směru hodinových ručiček a stejnou dobu proti směru chodu hodinových ručiček.

Fotografie: Depositphotos

Pro zeštíhlení pasu

Položte obě ruce na břicho tak, aby dlaněmi směřovaly k sobě. Zatlačte rukama k sobě, aby se břicho dostalo mezi ně. Toto udělejte 3 až 5krát. Pak vezměte břicho do dlaní a zatřeste žaludkem po dobu 10 až 15 sekund.

Vyštípejte tuk na břiše pryč

Svírejte břicho mezi prsty obou rukou. Takto pokračujte po celém břiše, zejména ale v oblasti žaludku a spodní části břicha. Masáž by měla trvat asi 2 až 3 minuty.

Promasírujte břicho ze spodu nahoru

Špičky prstů položte po stranách břicha v jeho dolní části a začněte ho masírovat směrem nahoru k srdci. Opakujte 5 až 10krát. Totéž udělejte na bocích břicha.

Fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte čínskou masáž

Jednu ruku položte na pupík. Přitlačte dvěma prsty a pomocí jich dělejte krouživé pohyby. Kruhy postupně zvětšujte do stran od pupku. Masírujte po dobu 2 minut.

Zdroj: VeryWellFit

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]