Vysoký krevní tlak nebolí a může vést k vážným zdravotním problémům. Normalizujte ho pomocí potravin ze špajzu

Fotografie: Getty Images

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze trápí takřka polovinu populace ve středním věku, mezi seniory toto číslo stoupá až k 70 %. Rozeznat toto chronické onemocnění je složité, protože vysoký krevní tlak nikterak nebolí, ale vede k rozličným kardiovaskulárním nebo neurodegenerativním onemocněním, které mohou mít fatální důsledky.

Už z tohoto důvodu je nutné myslet na prevenci, ale jak stlačit vysoký krevní tlak na normální hodnoty? Vyzkoušejte alternativní léčbu pomocí přírodních prostředků a budete překvapeni jejich efektivitou!

Trojice pro zdraví: česnek, zázvor a citron.

Nikoho nepřekvapí, že základem elixíru pro zdraví, který napomůže snížit vysoký krevní tlak jsou česnek, zázvor a citron, které vynikají svými léčebnými účinky.

Česnek

Česnek se používá v lidovém léčitelství vzhledem ke svým antibakteriálním, antivirovým a antiseptickým účinkům. Je bohatý na vitamíny řady B a C, minerály a stopové prvky, jako jsou sodík, draslík, vápník, zinek nebo měď. Právě toto složení je klíčové pro elasticitu cév a jejich čištění.

Fotografie: Pixabay

Zázvor

Kořen zázvoru se hodí nejen při chřipkových a respiračních onemocněních, ale také při zažívacích obtížích nebo kardiovaskulárních potížích. Je zdrojem vitamínů A, řady B, C a E, mimo jiné také minerálů draslíku, hořčíku, sodíku fosforu, železa a vápníku.

Zázvor má antioxidační a protizánětlivé účinky, navíc obsahuje antioxidant gingerol, který účinně napomáhá regeneraci cév a v prevenci a léčbě rakoviny tlustého střeva.

Citron

Výjimečné ovoce, které se používá nejen na dochucení pokrmů nebo nápojů, ale předně je zdrojem tolik potřebného vitamínu C. Má vliv na trávení a používá se pro regulaci hladiny kyselosti v těle, přestože je kyselý, má zásadité účinky. Citronová šťáva zlepšuje trávení, posiluje obranyschopnost organismu a přispívá k elasticitě cév.

Fotografie: Pixabay

Elixír pro zdraví

Jak připravit elixír, který napomůže v boji s ucpanými cévami a vysokým krevním tlakem? Připravte si:

  • 4 citrony,
  • 4 palice česneku,
  • 2 lžíce nastrouhaného zázvoru,
  • 2 l vody.

Citrony omyjte, nakrájejte i se slupkou a vložte do mixéru, přidejte zázvor a oloupaný česnek a mixujte do hladka. Dejte vařit směs do hrnce, podlijte vodou a přiveďte k varu. Po ochlazení přeceďte přes plátýnko a uložte do skleněné lahve do chladničky. Po dobu 3 týdnů pijte vždy 1 sklenici elixíru 2 hodiny před snídaní na lačno. Můžete přidat lžičku medu. Po týdenní přestávce zopakujte opět 3týdenní cyklus, posílíte tím nejen imunitu, ale stabilizujete si krevní tlak a vyčistíte ucpané cévy.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]