Domácí prostředky, jak se zbavit nadbytečné vody v těle

Lidské tělo má tendenci zadržovat vodu, která může způsobovat nadýmání, pocit velkého břicha a otoky obličeje, končetin, prstů. Pokud chcete zhubnout, je nutné zbavit se nejdříve nadbytečné vody v těle. Zbavit se této vody není ani tak složité, ale je důležité dodržovat určité kroky a zásady, jinak se bude voda opakovaně usazovat. Voda je pro život nezbytná, ale zadržuje-li jí tělo ve větším množství, nepřináší to nic příjemného.

Zadržování vody v těle

  • Pokud se ráno budíte s nateklými víčky, cítíte se oteklí, otékají vám ruce či nohy, držíte dietu a nehubnete, pak vaše tělo zadržuje patrně vodu.

  • Vodu může tělo zadržovat i v důsledku hormonálního kolísání, například během menstruačního cyklu.

  • Zadržování vody se může dít i jako obranná reakce těla v případě, že zanedbáváte pitný režim.

  • Další příčinou může být nízká nebo žádná fyzická aktivita – málo pohybu.

  • Zadržování vody se může dít i v důsledku nevhodného jídelníčku. Hodně soli či cukru, případně obojího.

  • Za zadržováním vody se mohou skrývat i některé léky. Většinou léky na srdce, ledviny, plíce.

Jak se zbavit nadbytečné vody v těle?

Diuretika – Potraviny, které jsou považovány za diuretikum, jako je meloun, hrozny, dýně a artyčoky, vám mohou pomoci při zbavování se nadbytečné vody v organismu tím, že budete močit častěji. Tyto potraviny mohou pomoci zbavit se nadbytečné vody, kterou vaše tělo zadržuje, ale ujistěte se, že máte dostatek draslíku, aby se zabránilo dehydrataci.

O půl hodiny delší spánek – Většina lidí spí v průměru pět až šest hodin denně, což je velmi málo a zvyšuje to riziko zadržování vody. Pokud se chcete zbavit nadbytečné vody, měli byste spát alespoň o 30 minut déle. Lékaři se domnívají, že spaní po dobu devíti hodin může ve skutečnosti urychlit eliminaci zadržované vody.

Potraviny bohaté na draslík – Jak již bylo zmíněno dříve, draslík je důležitý pro prevenci dehydratace, zejména když odstraňujete vodu z těla. Dalším důvodem, proč by neměl chybět draslík, je to, že tento minerál hraje roli ve funkci vašich orgánů, tkání a buněk. Draslík je také zodpovědný za vyvážení vody a sodíku ve vašem těle.

Pitný režim – To může znít kontraproduktivně, pokud jde o eliminaci vody, ale ve skutečnosti to opravdu pomáhá. Pijete-li více než 8 sklenic vody denně, pomáháte svému tělu propláchnout přebytečnou vodu, stejně jako toxiny, které mohou vyvolat nadýmání.

Fenyklový čaj – Další domácí lék, který může pomoci při odstraňování vody je pití fenyklového čaje. Sloučenina anetol, která se nachází ve fenyklu, obsahuje mnoho léčivých vlastností. Mezi zdravotní výhody spojené s pitím fenyklového čaje patří zmírnění plynatosti, zlepšení trávení, snížení vysokého krevního tlaku. Navíc funguje jako přírodní diuretikum, které pomáhá odstranit přebytečnou vodu z těla.

Voda z růží – Růže nejsou jen krásné, mohou být dokonce použity jako domácí lék na odstraňování přebytečné vody z těla. Doporučuje se vypít každé ráno nalačno půl sklenice. Sníží se otok, nadýmání a dojde k odstraňování zadržované vody.

Šťáva z citronu – Smíchejte dvě polévkové lžíce citronové šťávy a lžičku medu v šálku teplé vody a zamíchejte. Pijte jednou denně po dobu jednoho týdne nebo dvou, dokud nedojde ke zlepšení. Můžete také kombinovat citronovou šťávu a petrželovou šťávu v boji se zadržováním vody.

Obrázky: ehoimages.blob.core.windows.net, delishist.net


Řekněte ostatním, co si myslíte