Domácí masky na vyhlazení vrásek, které dokáží ubrat několik let a pleť díky nim vypadá viditelně mladší

Fotografie: Freepik

Proces stárnutí bohužel nikdo zastavit neumí, ovšem změny s ním spojené jako jsou právě ony děsivé vrásky, se dají ovlivnit. Učinit méně nápadnými a do oka bijícími. Stále více žen upouští od moderních liftingových krémů a mastiček a zkouší předchozími generacemi prověřené rady, nápady a triky. Všechny tyto „fígle“ jsou přírodní a dají se pohodlně připravit doma.

Přírodní masky a krémy proti vráskám

Jednou z nejúčinnějších masek proti hlubokým vráskám je tzv. chlebová maska a ano, je to přesně tak, jak to zní. Chleba rozemelte nebo nakrájejte na malé kousky, namočte do rozpuštěného másla a naneste na vrásky. Nechte působit 30-40 minut, poté něžně smyjte vodou. Aplikujte dvakrát týdně.

Další maskou je maska kvasinková. Kvasinky doporučuje celá řada dermatologů, protože droždí obsahuje vitamin B, který dokonale tonizuje pokožku a vyhlazuje vrásky.

Pro tuto masku rozmačkejte droždí vidličkou, přidejte mléko, aby vznikla docela hustá pasta a aplikujte prsty na obličej. Tuto masku používejte třikrát týdne po dobu 30 minut.

Dalším skvělým aktérem pro zmenšení vrásek jsou přírodní oleje, které mají blahodárný účinek nejen na vrásky a pleť, ale i na růst vlasů a nehtů. Mezi nejlepší oleje se řadí:

  • Olej z pšeničných klíčků.
  • Avokádový olej.
  • Mandlový olej.
  • Broskvový olej.
  • Sezamový olej.
Fotografie: Freepik

Pro největší a nejlepší účinnost smíchejte dohromady lžíci oleje z pšeničných klíčků, avokáda a mandlí. Přidejte 2 až 3 kapky broskvového a sezamového oleje, dobře promíchejte. Poté nanášejte na vrásky vatovým tamponem dvakrát denně. Ničím nesmývejte ani neotírejte, nechte oleje volně se vsáknout do pokožky.

Proč vrásky nemizí?

Tyto masky jsou sice uzpůsobeny k tomu, aby pomohly zmenšit nebo úplně odstranit vrásky na vašem obličeji, ovšem pokud nedodržujete správnou životosprávu, tak jejich efekt nikdy nebude stoprocentní.

Pamatujte, že kouření, přejídání, přemíra alkoholu, nedostatek pohybu, to všechno jsou faktory, které negují účinky jakékoliv kosmetiky! Proto zařaďte do svého dne procházky, několik sklenic čisté vody, a netravte tolik času na sluníčku, zvlášť pak bez opalovacího krému.

Ovšem to, co je nejdůležitější je mít dobrou náladu a úsměv na tváři. Vrásky „ne vrásky“, přeci jenom se neříká jen tak, že žena s úsměvem je krásná žena.