Odstraňte žluté nehty pomocí osvědčeného domácího postupu

Fotografie: Freepik

Sebeupravenější nehty nebudou nikdy vypadat hezky, pokud je hyzdí nažloutlý odstín. Ten bývá většinou následkem nesprávného postupu při lakování nehtů, může jít ale také o příznak nemoci nebo následek dlouhodobého kouření. Ať je důvod nepěkného zabarvení vašich nehtů jakýkoliv, ujišťujeme vás, že víme, jak se ho jednoduše a za použití dostupných prostředků zbavíte.

Domácí léky na žluté nehty jsou veskrze založeny na produktech známých svými bělícími vlastnostmi: citron a jedlá soda. Oboje najdete ve své spíži, tak směle do toho!

Možné zdravotní příčiny nepříjemného zabarvení vašich nehtů

Pokud byly vaše nehty poškozeny barvivy, měl by mít nově vyrůstající nehet zdravou barvu. Jestliže vaše nehty zůstávají žluté, možná se ve vašem těle něco děje. Například nedostatek vitamínů nebo minerálů může způsobit, že nehty vypadají žlutě, což by měl vyřešit multivitaminový doplněk stravy.

V některých případech mohou být nehty, které zůstávají žluté, příznakem onemocnění štítné žlázy, psoriázy nebo cukrovky. Ve vzácných situacích mohou žluté nehty naznačovat přítomnost rakoviny kůže.

Stav zvaný syndrom žlutých nehtů (YNS) je indikován nepřetržitě žlutými nehty a dýchacími nebo lymfatickými problémy. Zažloutlé nehty na nohou často značí přítomnost plísně.

Bělení zažloutlých nehtů za pomoci citronu a sody

Citron obsahuje enzymy, které dokážou vybělit jakýkoliv povrch, proto se tak často používá v různých typech čisticích prostředků. Má také antibakteriální vlastnosti.

Pokud chcete vyzkoušet jeho účinky, potřete si nehet plátkem citronu, nechejte působit po dobu 15 minut a poté opláchněte teplou vodou. V případě, že máte nehty opravdu silně zažloutlé, namočte si nehet na čtvrt hodiny do citronové šťávy a během této doby jej masírujte měkkým kartáčkem.

Fotografie: Pixabay

Poté nehet omyjte vodou a naneste zvláčňující krém. Tuto metodu nezkoušejte, pokud máte na nehtech záděry. Citron v nich nepříjemně štípe.

Jedlá soda jako univerzální zázrak použitelný téměř na cokoliv

Jestli jste se rozhodli vyzkoušet vybělení nehtů pomocí jedlé sody, smíchejte lžíci olivového oleje s citronovou šťávou a jedlou sodou (od oka tak, aby měla výsledná hmota konzistenci pasty), poté jej vetřete do nehtu a nechejte 10 minut působit, následně nehet opláchněte vodou. Používejte dvakrát týdně.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]