Cviky z pohodlí domova pro krásné nohy: Dřepy, podřepy a výpady zvládne i začátečník

Fotografie: Depositphotos

Abyste si vypracovali krásné nohy, nemusíte každý den dřít v posilovně a ubírat si z jídelníčku. Skvěle vám pomohou jednoduché domácí cviky.

Pokud si chcete vybudovat krásné a silné nohy, nemusíte každý den dřít v posilovně a omezovat svůj jídelníček. Skvěle vám totiž dokážou pomoci některé domácí cviky, které nevyžadují žádné speciální zkušenosti, zvládne je i začátečník a nezaberou vám ani moc času – kromě toho také podpoří vaše držení těla a rovnováhu a budete díky nim snadněji vykonávat své každodenní činnosti. Pokud je budete procvičovat pravidelně, změnu poznáte již během několika týdnů, říká doktorka Kirsten Nunez.

Klasické dřepy

Dřepy jsou jedním z nejlepších cviků na zpevnění nohou, hýždí, boků a břišních svalů – jsou také ideální pro osoby s problémy se zády, neboť se provádí ve stoje a bez další zátěže. Pokud si chcete zajistit dostatečnou rovnováhu při tomto cviku, můžete ho provádět podél zdi nebo vedle židle s jednou rukou opřenou o předmět. Kromě toho vám dřepy skvěle pomohou s rychlejším hubnutím.

Výpady

Výpady jsou další skvělý cvik, kterým protáhnete svá stehna, zadek a břišní svaly. Stejně tak zpevní vaše nohy, pomohou vám vytvarovat zadek a podpořit shazování kil. Ideálně byste je měli provádět na pevné zemi nebo podložce ve své domácnosti, a to střídavě na každou nohu. I v tomto případě je však nutné dbát na dobrou techniku, a proto ji před provedením cviku dostatečně vypilujte, abyste předešli problémům, jako jsou bolesti zad nebo chodidel.

Skákání na bedně

Skákání na bedně je výborný cvik, který vám pomůže zpevnit nejen nohy a zadek, ale také jádro těla – proto se také jedná o skvělý způsob, jak spálit přebytečná kila a podpořit své držení těla a rovnováhu. Jakmile dopadnete na bednu, zkuste poklesnout v bocích, abyste byli schopni absorbovat všechnu sílu. Stejně tak zpevněte kolena a stehna, abyste předešli jejich poškození a dalším možným problémům.

Konec „madlům lásky“! Na zúžení pasu existují cviky specificky navržené pro ženy

posilování a cvičení
Fotografie: Freepik

Podřepy na míči

Podřepy na míči jsou další skvělý cvik, který vám pomůže zpevnit nohy, břišní svaly a podpořit jádro těla – stejně tak při něm procvičíte lýtka a holeně. Jakmile budete připraveni, jednoduše si klekněte na stabilizační míč, opřete se rukama o zem a začněte přitahovat svá kolena pod břicho. Během provedení cviku byste měli cítit, jak se stlačují vaše hýždě a téměř všechny svaly nohou.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]