Pomocí tohoto rychlého cvičení si zpevníte hýždě bez většího úsilí. Zvládne to zcela každý

Fotografie: Depositphotos

Mít pevné a krásné hýždě je snem naprosto každé ženy. Abyste je získala i vy, můžete se zaměřit na pravidelné provádění těchto cvičení.

Abyste získali krásné a pevné hýždě, nemusíte nutně chodit do posilovny a provádět řadu různých cvičení. Mnohem lépe vám dokáže pomoci správný domácí trénink z několika jednoduchých pohybů, ke kterým ve většině případů nepotřebujete ani žádné náčiní. Stačí ho začít provádět pravidelně a již brzy si budete moci dle lékařky Sirishy Yellayi všimnout velmi pozitivních změn. To vše bez jakýchkoli možných kontraindikací.

Zvedání hýždí a dřepy s výskokem

Velmi dobrým a zároveň jednoduchým cvičením pro vybudování hezkých hýždí je zejména jejich zvedání neboli můstek. Začněte tím, že si lehnete na záda s pokrčenými koleny a chodidly položenými na podlaze, poté položte ruce vedle boků a začněte zvedat boky z podlahy, dokud neucítíte tenzi. V pozici vydržte 5 sekund a poté proveďte další 3 sady po 15 opakování. Jako další účinné cvičení se poté osvědčily dřepy s výskokem.

Ty provedete tak, že se postavíte do klasického dřepu (s nohama mírně širšími než na šířku ramen), spustíte tělo dolů a natáhnete ruce dopředu. Poté již stačí z pozice vyskočit co nejvíce do vzduchu a pohyb opakovat. Proveďte opět 3 sady po 10 až 15 opakováních. Stejně jako dřepy se dle serveru Healthline velmi dobře osvědčily i výpady, které můžete provádět bez činek i s nimi. Záleží, jak se při jejich provádění budete cítit.

Díky tomuto primitivnímu cviku zhubnete do 15 dnů přebytečný břišní tuk bez větší námahy

zadek tělo žena
Fotografie: Freepik

Pomoci může i mrtvý tah jedné nohy

Mezi další účinná cvičení pro vybudování krásného zadku patří také mrtvý tah. Pro ten je však potřeba velká činka a tu má doma jen málokdo. Nabízí se proto alternativa s činkami pro každou nohu zvlášť, doporučuje certifikovaný trenér Jake Tipane. Jednoduše je uchopte, stoupněte si vzpřímeně a poté pomalu klesejte vzpřímeným trupem dolů a zvedejte jednu nohu. Mezi sériemi zkuste střídavě zvedat každou nohu, aby bylo cvičení maximálně efektivní. Proveďte 3 sady po 15 opakováních (nejlépe na každou nohu).

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]