10 jednoduchých cvičení ke snížení břišního tuku

Vytáhli jste již zkušebně jarní oblečení a zjišťujete, že vám zima jako mávnutím kouzelného proutku přičarovala nějaké to kilo navíc a vaše konfekční velikost momentálně neodpovídá jarním modelům z loňska? Je-li vaše odpověď ano, pak budete muset učinit nějaké změny ve vašem stávajícím životním stylu, abyste opět získali svou velikost a postavu svých snů.

Není pochyb o tom, že břišní tuk nevypadá příliš esteticky. To by však nebylo to nejhorší. Příliš hodně břišního tuku ovlivňuje negativně zdraví. Možná je právě teď nejvyšší čas upravit jídelníček a začít cvičit. Pokud se domníváte, že bude stačit pouze dieta, pak se mýlíte. Jestliže chcete opravdu zhubnout zdravým způsobem, musíte do svého režimu zahrnout nejen úpravu stravy, ale každodenní cvičení.

Nejlepší cviky ke snížení břišního tuku

Kardio aktivity:

1. Běh

2. Chůze

3. Cyklistika

4. Jízda na kolečkových bruslích

5. Švihadlo

Posilovací cviky:

6. Cviky z jógy zaměřené na břišní tuk

7. Rotační cviky

8. Cviky vleže

9. Cviky ve stoje

10. Plank

Aerobní a anaerobní aktivity

Je vhodné zapojit pohybové aktivity, při kterých se významně pálí tuk. Jako je běh, jízda na kole, ale i delší svižnější chůze, cyklistika, tanec, skákání přes švihadlo a další. Můžete si jít zahrát squash nebo si zajezdit na koloběžce či kole. K tomuto typu pohybu jen málo slov.

Pokud se budete pohybovat dle vaší tepové frekvence, bere si vaše tělo energii z tukových zásob. Dáte-li přednost cvičením, jako je hiit, kde se pohybujete nad rámec tepové frekvence, odebírá si tělo energii z cukrů. Vypadá to, že pro hubnutí je tedy lepší držet se své tepové frekvence. Pravdou však je, že je vhodné střídat aerobní i anaerobní aktivity. Tělo si tak nevybuduje zvyk a hubnutí se ještě umocní. Jestliže si vyberete švihadlo, posilujete zároveň celé tělo, nejvíce však spodní část.

A ještě jeden benefit má švihadlo. Zajímat bude zvláště ženy. Působí jako prevence pozdějších problémů úniku moči. Jestliže již tyto problémy máte, pomáhá skákání s odstraněním tohoto problému. Jen si na cvičení musíte vzít hygienickou pomůcku – (slipovou vložku) a chodit během skákání ze začátku pravidelně na toaletu. Pamatujte, že cvičení má přinášet radost. Takže zapomeňte na cvičení typu, že se u něj budete třepat, jak ratlík. Nechtějte všechno hned a necvičte přes bolest nebo s hnusem. Míjelo by se to účinkem. 

Posilovací cviky

Neexistuje jeden, dva nebo pět nějakých nejlepších cviků na břicho, které by se vyplatilo dokola opakovat. V podstatě čím více cviků zaměřených na břicho a střed těla zařadíte, tím lépe. A opět je nemusíte vykonávat do mrtva. Stačí 15 až 20 minut denně k nějaké vybrané pohybové aktivitě. Dáte si tedy například 25 minut běh, 20 minut cvičení břicha a 10 až 15 minut strečink na kompletní protažení těla. Pohybové aktivity se vyplatí střídat. Jeden den běh, druhý den tanec, třetí den švihadlo a stejně tak pozměňujte cviky na břicho. Pokud to za týden či dva nevzdáte a dodržíte i jídelníček, za dva měsíce budete jásat. Nejenže budete vypadat lépe, budete se lépe i cítit. 

Obrázky: pixabay.com