Tato žena zhubla neuvěřitelných 42 kilogramů, aniž by se musela vzdát svých oblíbených pokrmů

Fotografie: ParentingPatch / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Hubnutí dokáže udělat s člověkem skutečné zázraky a tato žena je toho skvělým příkladem. Je však třeba mít silnou vůli, protože se nejedná o jednoduchou cestu.

Pokud jste již někdy zkoušeli zhubnout, pak asi víte, že rozhodně nejde o snadnou záležitost. Mnozí se na to během dnů plných diet raději vykašlou a vrátí se ke svému pohodlnému životu, namísto dosažení svých snů. To však nebyl případ Vannessy Cross, která díky své pevné vůli shodila desítky kil. Vzhledem k tomu, že dle údajů z Healthline splňuje v USA až 42 % populace kritéria obezity, mohou být podobné příběhy velkou motivací pro tyto osoby.

Zhubla desítky kilogramů

Vannessa dříve vážila přes 200 kilo a ráda si užívala všech nezdravých slastí, které jsou na tomto světě k dispozici. Brzy si však uvědomila, že je to vážný zdravotní risk, a rozhodla se změnit svou životosprávu. K dosažení svého cíle ji také motivovala kvalifikace na bariatrickou operaci, což je chirurgický zákrok provedený s cílem dosáhnout trvalého snížení hmotnosti u pacientů s těžkou obezitou – aby jej však mohl člověk podstoupit, musí podle NZIP splňovat určitá kritéria.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vannessa Cross (@vannessa_1kbestfriends)

Žena tak začala postupně jíst zdravě, pohybovat se, a především také posilovat své mentální zdraví, aby to vše zvládla. Již během několika měsíců však dosáhla významného milníku na své cestě hubnutí a říká, že díky svému rozhodnutí „změnila svůj život“. Z neuvěřitelných 226 kilogramů totiž zhubla na 180 kilogramů, což je velmi dobrý výkon. Dokonce se také během rozhovoru podělila o výsledky se svými fanoušky prostřednictvím fotografií před a po.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vannessa Cross (@vannessa_1kbestfriends)


99 % lidí netuší o benefitech banánových slupek na hubnutí. Tento čaj vás zbaví 3 kg už během 1. týdne

Dnes se cítí nejlépe za posledních 20 let

Přestože Vannessa dosáhla již pěkných cílů, nepřestává na sobě pracovat a chce hubnout i nadále. Jak totiž sama říká, cítí se nejlépe za posledních 20 let a už se nikdy nechce vrátit zpět tam, kde byla. Stejně tak touží i po odstranění přebytečné kůže plastickou operací, ovšem za tímto účelem bude muset ještě nějakou dobu vytrvat. Hlavní je nyní to, aby byla schopna ve své formě vydržet, protože kdyby kilogramy nabrala do budoucna zpátky, mohlo by to způsobit velké kontraindikace.

Vannessa Cross sdílela svou cestu i na sociálních sítích a svou silnou vůlí a soutěživým duchem inspirovala mnoho dalších jedinců, kteří se potýkají s kilogramy navíc. Uvedla také, že to není pouze cesta spojená s hubnutím, ale jde o práci na své mysli a vnitřním já. Na webu ZdravéStravování jsme již dříve psali o tom, jak vám dokáže pomoci s dosažením vysněné postavy přerušovaný půst. Jedná se o velmi unikátní a zdravou metou hubnutí.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]