Těhotné ženě začaly nekontrolovatelně modrat ruce i nohy. Po překvapivém sdělení lékaře nevěřila svým uším

Fotografie: Ajean14 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mladou ženu čekal šok uprostřed noci. Když se vzbudila, všimla si, že jsou její dolní končetiny celé modré. V nemocnici ji však čekalo překvapení ještě větší.

Mladá žena v 22. týdnu těhotenství se jedné noci vzbudila a zůstala šokovaně zírat na své tělo. Její nohy byly celé modré. Obávala se krevní sraženiny, která se může vyskytnou právě u těhotných žen. Ihned vzbudila svého partnera a společně vyhledali lékařskou pomoc. Až v nemocnici přišlo to největší překvapení.

Její nohy byly celé modré

Žena prožívala neskutečnou paniku, nebála se jen o sebe, ale hlavně o své dítě. „O půlnoci jsem se vzbudila a šla na toaletu. Moje nohy vypadaly naprosto normálně. Jenže o hodinu později byly najednou celé modré, jako kdyby byly pokryté modřinami,“ uvedla Malin Haraldsen, mladá žena z Dánska, pro deník NewsWeek.

Ihned probudila svého partnera, který si všiml, že má modré nejen dolní končetiny, ale také konečky prstů u rukou. Rozhodli se zavolat záchranku. Lékaři v nemocnici, kde se o pár minut později dánský pár objevil, se obávali krevních sraženin, což by mohl být pro ženu život ohrožující stav, jak uvádí server TWN.

Ruce jsou spolehlivým ukazatelem mnohých nemocí. Pomohou odhalit i Raynaudův syndrom nebo cukrovku

Lékaři nezaháleli

Malin byla lékařům velmi vděčná, že neberou její stav na lehkou váhu. Okamžitě ji poslali na ultrazvuk. S každou další hodinou měla žena nohy čím dál tím více tmavé, až téměř černé. Všichni byli velice znepokojeni. Všechno nasvědčovalo tomu, že se v dolních končetinách vytvořila krevní sraženina, v tom případě se jednalo o boj o čas, jak dále informuje NewsWeek.

Žena se ovšem cítila naprosto v pořádku

Co bylo zvláštní, že změna barvy kůže byla v případě Malin jediným příznakem vzniku krevní sraženiny. Žádná bolest ji netrápila, stejně tak citlivost v postižené oblasti byla v pořádku. O příznacích krevních sraženin jsme již informovali na ZdravémStravování. Nakonec přišlo to největší překvapení.

Malin byla zcela v pořádku. O žádné krevní sraženiny se podle výsledků testů nejednalo. Lékařská záhada byla záhy vyřešena. Příčinou byly její nové kalhoty, které začaly pouštět barvu. „Moc se mi ulevilo, ale cítila jsem se opravdu trapně,“ vysvětluje ve svém příspěvku na TikToku Malin.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]