Díky těmto signálům poznáte, že vašemu tělu doopravdy chybí hořčík, draslík a vápník. Některé byste nečekali

Fotografie: Depositphotos

Dbejte o své zdraví i tělo mnohem pečlivě a uvidíte, že se vám časem odmění. Toto jsou nejčastější příznaky toho, kdy vašemu tělu chybí hořčík, draslík nebo vápník a je potřeba udělat změnu.

Neignorujte, pokud vám vaše tělo dává najevo, že něco není v pořádku. Občas se může jednat o nemoc, ale někdy také o pouhý nedostatek jistých vitamínů nebo minerálů. Naštěstí je lidské tělo natolik chytré, že vás dokáže varovat příznaky. Toto jsou ty nejčastější, když vám chybí draslík, vápník nebo hořčík a je potřeba, abyste tyto látky doplnili, říká lékařka Alana Biggers.

Úzkost a problémy se spánkem

Jakmile se ve vašem těle sníží hladina hořčíku, můžete začít pociťovat problémy se spánkem a také budete častěji nervózní. Svalové křeče a zrychlená srdeční frekvence je dalším příznakem toho, že je na čase, abyste si do těla doplnili hořčík. Jedná se o velmi důležitou látku pro lidské tělo a mnoho lidí na ni zapomíná.

Máte pravidelně zažívací potíže

Průjem nebo zácpa není ani v jednom případě příjemná záležitost, ale vždy zasahuje i do běžného života. Mějte kontrolu nad svým tělem a pravidelně do něj doplňujte potřebné látky. Kvůli nedostatku draslíku, vápníku a hořčíku se u vás mohou objevit také hemeroidy nebo křeče v břiše.

Problémy se srdečním tepem

V případě, že byste měli v těle příliš mnoho draslíku, může se u vás rozvinout stav, kterému se také říká hyperkalémie. Tento stav u člověka způsobuje mravenčení, oslabení nebo dokonce necitlivost svalů. Hyperkalémie také ovlivňuje srdeční tep a člověk se kvůli tomu dostává do úzkostí.

Fotografie: Freepik

Bolest kostí, kloubů a svalů

Je vcelku normální, že vás budou občas bolet nohy. Za tímto stavem však většinou stojí větší fyzická námaha. Pokud vás ale budou bolet kosti, klouby nebo svaly, tak byste měli dávat větší pozor na to, zda vašemu tělu nechybí nějaké prospěšné látky. V případě, že máte málo vápníku, budou se vám více kazit zuby, mohou vám řídnout kosti a také je u vás větší pravděpodobnost, že při pádu si něco zlomíte.

Důvody nerovnováhy látek v těle

Jakmile na sobě budete pociťovat příznaky, které mohou být způsobeny nízkým množstvím látek v těle, zaměřte se také na to, z jakého důvodu to může být. Mezi ty nejčastější patří nevyvážená strava, užívání antibiotik, zhoršená funkce ledvin, užívání určitých léků, endokrinní poruchy a různá onemocnění.

Zdroj Healthline, Healthline, Healthline