S banány proti problémům s vysokým krevním tlakem

Banány – vesele žluté ovoce, které chutná malým i velkým. Kromě toho, že tak skvěle chutnají a svou zářivou barvou doslova vybízí k snědku, mohou pomoci i těm, kteří mají problémy s vysokým tlakem. Jak je známo, člověk má v těle celkem tři nejvýraznější minerály: draslík, vápník a fosfor. A právě draslík je viníkem problémů s krevním tlakem, se kterým se potýkají muži i ženy napříč věkovou kategorií. A proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, ve kterém se blíže podíváme na veselé banány a jak vám mohou s tímto problémem pomoci. Pokud trpíte na vysoký krevní tlak, rozhodně si následující řádky nenechte ujít!

Banány jsou bohaté na draslík

Věděli jste, že právě banány jsou jedním z nejvíce využívaných zdrojů draslíku? Možná to pro vás bude naprostá novinka, ale pravdou je, že jeden banán obsahuje cca 420 mg draslíku. Člověk by měl denně získat něco kolem 2000-3500 mg  tohoto minerálu. Co to znamená? Budete-li častěji konzumovat banány, snížíte tak hladinu svého krevního tlaku a dle výsledků studií dokonce i snížíte riziko mrtvice dokonce až o 24 %. No uznejte, nestojí to za to?

Draslík škodí ledvinám…?

Světem koluje tvrzení, že nadměrný přísun draslíku lidské ledviny neustojí. Možná jste podobnou fámu zaslechli i vy a jestli ano, pak nám dovolte, abychom vám ji vyvrátili. Ačkoli mnoho lidí věří tomu, že draslík zvláště starším lidem způsobuje nepříjemné problémy týkající se ledvin, studie mluví úplně naopak a tvrdí, že draslík nemá žádné negativní účinky na lidské ledviny. Konzumovat banány je dokonce zdraví prospěšné!

Banány v jakékoli podobě

Banány jsou výborné, ať už si je dáte syrové či je budete konzumovat v jakémkoli podání. Možná i to je na nich tak úžasné, nejenom jejich šťavnatý odstín, kterému nelze odolat. Banány si proto můžete dopřávat tak, jak je vám libo – syrové přímo oloupané, se zmrzlinou, na palačinkách…

Obrázek: pixabay.com

KOREKCE: Nikol Sotolářová

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]