Dieta se zelnou polévkou v hlavní roli: Plán na 1 týden dovoluje i další ovoce a zeleninu

Fotografie: 01x07x2022 / Creative Commons Zero/ Public Domain Dedication

Dieta se zelnou polévkou vám dokáže pomoci shodit mnoho kil již během jednoho týdne. Pro některé jedince však může být příliš silná.

Dieta se zelnou polévkou funguje přesně tak, jak naznačuje její název – po dobu jednoho týdne při ní nesmíte jíst téměř nic jiného, než domácí zelnou polévku. Každý den si k ní můžete dopřát ještě maximálně 1 až 2 další potraviny, například odtučněné mléko nebo ovoce a zeleninu. Pomoci vám může především s očistou těla a rychlým úbytkem váhy, také může nastartovat dlouhodobější dietní plán, říká doktorka Taylor Jones.

Pravidla diety

Základem této diety je konzumace domácí zelné polévky – můžete si ji dopřát v jakémkoli množství, a to několikrát denně. Kromě ní pak můžete sníst 1 až 2 další nízkokalorické potraviny a pít nekalorické nápoje, jako je neslazený čaj. Při této dietě se doporučuje i podávání multivitamínů, protože vám dieta nezaručí dostatečný příjem potřebných živin. Vypadat to může následovně:

  • Den 1: neomezené množství zelné polévky a ovoce, ale žádné banány.
  • Den 2: pouze zelná polévka a zelenina – zaměřte se především na syrovou nebo vařenou listovou zeleninu.
  • Den 3: kromě polévky si dopřejte tolik ovoce a zeleniny, kolik jen můžete sníst.
  • Den 4: neomezené množství banánů, odtučněné mléko a zelná polévka.
  • Den 5: v tento den můžete jíst 280 až 567 gramů hovězího nebo kuřecího masa.
  • Den 6: zelná polévka, hovězí maso a zelenina.
  • Den 7: poslední den si můžete dát zeleninu, hnědou rýži a neomezené množství ovocné šťávy – ale bez přidaného cukru.

Účinky na hubnutí

Je třeba brát na vědomí, že ačkoli jsou výsledky této diety slibné, lze během ní konzumovat pouze omezené množství nízkokalorických potravin. To znamená, že přestože zhubnete, pravděpodobně se většina vaší váhy vrátí zpět, jakmile dietu ukončíte. Pozoruhodné však je, že lze díky ní velmi rychle snížit rychlost metabolismu, což vede k následnému snížení počtu kalorií, které denně spálíte – k tomuto snížení často dochází během dlouhodobých diet.

Vaječná dieta: Inovativní způsob shazování nadbytečných kil. První znatelné výsledky po prvním týdnu

kalorie hubnutí
Fotografie: Freepik

Přesto však mají nízkokalorické diety i některé výhody. Pokud je dodržují obézní lidé, a to zhruba po dobu 4 až 12 týdnů, může u nich dojít k výraznému krátkodobému zlepšení úbytku hmotnosti a podpoře metabolického zdraví. Stejně tak mohou vést k dočasnému snížení inzulinové rezistence. Ještě než tuto dietu vyzkoušíte, měli byste se raději poradit se svým praktickým lékařem.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]