Bílkovinová metoda hubnutí přebytečného tuku má v žebříčku diet nejvyšší úspěšnost

Fotografie: Depositphotos

Hubnutí nemusí být tak náročné, jak si mnozí myslí. Stačí se zaměřit na určitá pravidla zdravého životního stylu a již během několika týdnů můžete vypadat mnohem lépe.

Nadváha a obezita jsou nebezpečné problémy, které přispívají ke zvýšenému riziku mnoha onemocnění, včetně cukrovky, vysokého krevního tlaku, onemocnění kloubů, srdečních chorob, a dokonce i rakoviny. Pokud se s přebytečnými kily potýkáte i vy, je vhodné zaměřit se na tato doporučení, která vám pomohou snížit váhu již během několika krátkých týdnů, říká doktorka Adrienne Seitz.

Vsaďte na bílkoviny

Již mnoho výzkumů potvrdilo, že zvýšený příjem bílkovin pomáhá účinně zhubnout přebytečná kila a podporuje tvorbu svalů. Zvýšený příjem potravin s jejich obsahem však nabízí mnohem více přínosů, včetně:

  • rychlejší regenerace po cvičení,
  • ochrany před úbytkem svalové hmoty,
  • snadnějšího budování svalové hmoty,
  • udržení zdravé hmotnosti,
  • zasycení na delší dobu a snížení pocitu hladu.

Pokud můžete, začněte s bílkovinami ihned po ránu, abyste měli dostatek energie do celého dne a mohli nastartovat svůj metabolismus již v brzkých hodinách. Vaše tělo vám jistě poděkuje.

Přidejte do jídelníčku vlákninu

Další účinnou složkou, která vám pomůže snížit přebytečná kila, je vláknina. Její zvýšený příjem podporuje chod trávicího traktu, což se taktéž odráží na rychlosti metabolismu těla a dalších důležitých procesech. Abyste získali dostatek této živiny, přidejte o svého jídelníčku potraviny, jako je zelenina, celozrnné výrobky, ovoce, luštěniny, ořechy a semínka. Kromě toho vás vláknina zasytí na delší dobu a pomůže vám odstranit usazeniny ve střevech.

Domácí elixír na hubnutí: Petrželové listy pomáhají tělu odvádět toxiny z těla

ovoce pomeranč
Fotografie: Pexels

Jezte každý den ve stejnou dobu

Lidské tělo má rádo režim, takže pokud budete jíst každý den ve stejnou dobu, začne se stravou lépe pracovat a bude vědět, kdy spalovat a kdy je třeba se najíst – to vám také dá najevo pocitem hladu. Snažte se proto rozvrhnout svůj jídelníček tak, abyste si nastavili správný rytmus organismu. Tímto způsobem navíc podpoříte svůj spánek a budete mít více energie během dne.

Začněte se více hýbat

Kromě změny jídelníčku se vyplatí také změnit svůj každodenní rozvrh a pravidelně si dopřávat dostatek pohybu. Totiž právě správná strava a fyzická aktivita jsou nejdůležitější aspekty zdravého života a úspěšného hubnutí. Nemusíte však nutně zvedat těžké váhy, postačí vám například plavání, běh nebo jízda na kole.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]