Hubnutí poporodního bříška zvládnete! K původní postavě se lze vrátit cvičením

Stala jste se maminkou? A už přemýšlíte nad tím, jak na hubnutí poporodního bříška? Poradíme vám. Ale zatím nespěchejte. Minimálně na nějaký čas rozhodně nemáte pomyšlení na nic jiného než na své novorozené dítě a jeho potřeby. Jenže jak se všechno začne postupem času dostávat do zajetých kolejí, určitě se taky pomalu začnete prohlížet v zrcadle a zjišťovat, jaké následky na vás těhotenství zanechalo.

Je to velmi individuální. Záleží především na vašem genetickém základě, ale také na vaší životosprávě během celého těhotenství. Pokud jste patřila k těm maminkám, které přibraly třeba i více než patnáct nebo dvacet kilo, pak je skoro nemožné, aby se to neprojevilo na stavu vašeho bříška.

Pravděpodobně bude povolené, možná se striemi, dávno ne takové, jaké bývalo předtím. A ať už vám váš partner nebo vaše okolí tvrdí cokoliv, vy sama nejlíp víte, že se vám to takto nelíbí a chtěla byste s tím něco dělat. Zbavit se poporodních faldíků rozhodně není nemožné, ale chce to píli, vytrvalost a trpělivost. Změna totiž nepřijde ze dne na den. Díky těmto cvikům se ale můžete dostat do formy rychleji. Cvičte však vždy až po konzultaci s lékařem a s ohledem na vaše tělo.

Zapojte své břišní svalstvo

Prvním krokem je začít postupně zapojovat břišní svalstvo. V žádném případě to ale neznamená, že byste hned měla začít dělat sklapovačky. Musíte na to jít postupně, a to zvlášť tehdy, pokud jste měla císařský řez. Prvním snadným cvičením je to, že si lehnete na záda na podložku, pokrčíte kolena a oblast pod bedry si podložíte složeným ručníkem, tak aby byla o pár centimetrů výše než zbytek zad. Nyní se pomalu nadechněte a s výdechem se snažte přitlačovat bedra směrem k podložce. Opakujte asi desetkrát. Takto pomalu a postupně dochází k aktivaci ochablého břišního svalstva.

Most

Druhým cvikem je most, kterým posilujete kromě břicha také hýždě a stehna. Opět si lehněte na podložku a pokrčte nohy v kolenou. Nyní pomalu zvedejte pánev směrem ke stropu, abyste vytvořila jakoby most. V této pozici vydržte asi 5 sekund a poté se vraťte do původní polohy. Postup opakujte desetkrát.

Zapojení celého těla

V tomto cviku zapojíte nejen břišní a zádové svalstvo, ale také i další svaly celé nohy. Opět si lehněte na záda a pokrčte nohy jako v předchozím cvičení. Pomalu poté vytahujte střídavě levou a pravou nohu do dálky tak, aby pata byla asi deset centimetrů nad zemí. V této pozici vždy chvíli vydržte, případně můžete také přitáhnout špičku směrem k vám, abyste protáhly i šlachy.

Mějte ale na paměti, že samotné cvičení vám původní postavu nevrátí. V prvé řadě je užitečnou pomůckou kojení, protože matky, které kojí své děti, zhubnou mnohem rychleji než ty, které krmí své děti umělou stravou. Kojení také uvolňuje oxytocin, což je hormon, který pomáhá děloze stáhnout se na svou předchozí velikost. Pomáhá samozřejmě i vyvážená strava a pitný režim, a hlavně pozitivní nastavení mysli.

Další cviky: 


Řekněte ostatním, co si myslíte