Nepřekonatelné ovoce plné vitamínů vám pomůže zhubnout. Shoďte nadbytečná kila s chutí

Fotografie: Depositphotos

Jestliže máte rádi kiwi, je pro vás tato dieta ideální volbou. Právě kiwi vám pomůže zhubnout přebytečná kila.

Jestliže netrpíte žádnými kontraindikacemi, můžete zkusit nastartovat svůj metabolismus pomocí této speciální kůry, která je založená právě na konzumaci kiwi. Opravdu bude stačit pouhý jeden týden a už budou znát změny na vaší postavě. Zejména je uvidíte na váze, která se bude pomalu, ale jistě posouvat směrem dolů. A vy se tak budete cítit mnohem lépe než doposud.

Chuť na sladké? Kiwi

Pokud budete mít během redukce stravy chuť na sladké nebo smažené pokrmy, můžete si místo nich dát kiwi. Během dne jich můžete sníst, kolik chcete. Kiwi totiž patří mezi nejméně kalorické typy ovoce. Zároveň je však nutné dbát na přísun tekutin. Ideální je během diety vypít alespoň deset sklenic vody denně. V první řadě je samozřejmě důležitý správný jídelníček.

Fotografie: Unsplash

Vyhýbejte se vysoce kalorickým jídlům z rychlého občerstvení, konzervám i průmyslově zpracovaným potravinám. Nehodí se ani sycené a slazené nápoje. Dieta je doporučována jen na týden, protože má nízký obsah bílkovin. Výhodou však je právě konzumace kiwi, které má pozitivní vliv na zdraví. Je plné vitamínu C a podporuje střevní průchod. Bojuje proti zácpě a zlepšuje gastrointestinální poruchy.

Ideální jídelníček

První den je vhodné snídat šálek kozího mléka a k tomu sníst jedno kiwi. Ke svačině si dejte asi hrnek nakrájeného ovoce včetně kiwi. K obědu si připravte steak z lososa s dvěma plátky celozrnného chleba. Poté si dopřejte hned dvě kiwi. K večeři se hodí smoothie z černého rybízu a další kiwi. Následující den můžete snídat smoothie se špenátem a kiwi. Ke svačině si dejte pouze kiwi a pokračujte obědem.

Vhodný je salát z kiwi se zelenou zeleninou, cibulí a mrkví. K večeři snězte ovocný salát s ananasem, kiwi a mangem. Další den snídejte ovoce s řeckým jogurtem, ke svačině si dejte kiwi. Poobědvejte kousek grilovaného krůtího prsa se zeleninovým salátem a kiwi. Večer by vám mělo stačit jen kiwi. Čtvrtý den lze posnídat vejce natvrdo a kiwi. Svačinu nahradí ovoce. K obědu můžete mít grilovaná křidélka a kiwi. Večer opět jen kiwi.

Poslední tři dny diety

Pátý den diety snězte ke snídani dvě vařená vejce s celozrnným toastem a kiwi. Ke svačině si dejte krájené ovoce včetně kiwi. Poobědvejte brokolicovou polévku a dvě kiwi. K večeři si uvařte zeleninovou polévku a pak si dopřejte tři kiwi. Předposlední den je vhodné snídat ovocný salát s pomeranči, kiwi, jablkem a jogurtem. Ke svačině kiwi. K obědu si dejte vařené vejce, toast a kiwi.

Večeři by měl tvořit ovocný salát s jahodami, kiwi a mangem s řeckým jogurtem. Poslední den si ke snídani připravte míchaná vejce se sýrem a dvě kiwi. Ke svačině postačí opět jedno kiwi. K obědu si dejte rajčatovou polévku a dva plátky celozrnného chleba a dvě kiwi. K večeři si dopřejte grilovaný kuřecí řízek a poslední kiwi. Před zahájením diety se raději poraďte se svým lékařem.

Zdroj: Healthline, Toutesrecettes

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]