Detoxikace organismu rychle a chutně díky speciálnímu nápoji

Očistu, nebo také chcete-li postup označovaný jako detoxikace organismu, většinou mnozí praktikují převážně v jarních měsících, kdy je tělo po dlouhé zimě unavené, má málo vitamínů a potřebuje vzpružit. Jakými chutnými surovinami očistu těla podpořit?

Detoxikace pomocí zeleninových a ovocných šťáv

Nejsnadnějším způsobem, jak do sebe dostat co nejvíce vitamínů, minerálů a stopových prvků je udělat si chutný nápoj z různých kombinací ovoce a zeleniny. Každý druh dodá tělu něco jiného a zároveň podpoří jeho očistu. Jaké druhy a kombinace jsou však nejefektivnější? Vhodnému detoxikačnímu nápoji můžeme říkat i ABC drink, protože se skládá z jablka (apple), červené řepy (beet) a mrkve (carrot). Odborníci tvrdí, že tato kombinace má skutečně výsledky. Má tyto blahodárné účinky:

  • podpoří funkci jater
  • působí příznivě na činnost ledvin
  • skvělý efekt má i na celkový metabolismus, střeva a vylučování toxinů z těla

Přidanou hodnotou této kombinace je i to, že dobře chutná.

Jednotlivé složky ABC drinku a jejich účinky

ABC drink se skládá z tří hlavních potravin, podívejme se tedy na tu první, a to je jablko. Co vlastně všechno obsahuje? Jablko se může pyšnit vysokou dávkou vitamínů, jako jsou vitamín A, B, C, E a K. Také obsahuje zinek, měď, draslík, fosfor, mangan a mnoho blahodárné vlákniny. Tohle ovoce je tedy vhodné i při dietách. Napomáhá lepšímu imunitnímu systému, podporuje nervovou soustavu a také je plné antioxidantů, které pomáhají chránit organismus před volnými radikály.

Dále máme v seznamu červenou řepu, která je doslova vitamínovou a minerální bombou pro naše tělo. Tato rudě zbarvená zelenina je přímo nadupaná antioxidanty, vitamínem A, B, C, železem, draslíkem, hořčíkem, lykopenem.

Nakopne váš imunitní systém a pomůže snížit vyšší cholesterol v krvi. Mimo jiné působí i protizánětlivě a chrání játra. K hubnutí se také doporučuje pro vysoký podíl vlákniny.

Karotka neboli mrkev jako přírodní zázrak

Do třetice tu máme skvělou a zdravou mrkev, která má jistě mnoho svých příznivců. Najdou se však i její odpůrci. Mrkev je také vitamínovým dopingem pro naše tělo. Obsahuje vitamín A, B, C, E, K a mnoho minerálů. Nejdůležitější a nejtypičtější složkou mrkve je beta-karoten. Pokud mrkev sníme, tělo beta-karoten převádí na vitamín A, který působí na dobrý zrak a imunitní systém. A když budete mrkve chroupat pravidelně, můžete prý ze svých zubů i snadno odstranit plak a jiné nečistoty, které mohou způsobovat kaz.

Další skvělé účinky ABC nápoje

Jestli do svého jídelníčku zařadíte nápoj z jablek, červené řepy a mrkve, budete jím skvěle působit i na své srdce, které bude bít jak zvon a vyhne se kdejakým nemocem. Rovněž zkrásní i vaše pleť a zlepší se vám prý paměť. Váš mozek bude pracovat na plné obrátky! Přidanou hodnotou bude i to, že se vám třeba podaří shodit nějaké to kilo navíc a budete se cítit plní energie. Tak do toho, namixujte si svou životní vzpruhu!

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]