Dejte si na noc do ponožek plátky obyčejné cibule a sledujte, co se s tane s vaším tělem

Fotografie: Freepik

Pokud nechcete být nemocní, pravidelně si dávejte cibuli. Je to všelék, který funguje snad na všechny neduhy a onemocnění. Ne každý ale miluje chuť této zeleniny.

Inhalace také není nepříjemnější způsob, jak do sebe cibuli dostat. Existují ale řešení, protože cibule jsou účinné také jako obklady. Stačí si ji na noci vsunout do ponožek a uvidíte, jaké dokáže zázraky.

Fotografie: Freepik

Na jaké nemoci cibule bude fungovat?

Cibulové kroužky začali na nohy aplikovat také čínští léčitelé. Na východě je v módě léčba lidovými léky, mezi které cibule rozhodně patří. Evropští obyvatelé to ale označují jako alternativní medicínu a málokdo ji věří. Nohama člověka prochází minimálně 7 000 proudů energie. Každý impuls je spojen s konkrétním orgánem nebo zónou. A pokud budete správně chodit, můžete se zbavit mnoha nemocí a problémů ohledně zdraví.

Cibule po vložení do ponožek vylučuje šťávu, která proniká do krevního řečiště a ničí patogenní bakterie, a tím čistí tělo od toxinů. Tento cibulový detox zlepší stav vaší pokožky, normalizuje játra a ledviny a mnoho dalších výhod.

Fotografie: Freepik

Pokud jste nachlazení nebo máte gynekologické problémy, zkuste cibuli

Cibule pomůže v případě zvýšené teploty, virových onemocnění, zvýšeného pocení nohou nebo plísňové infekce. U dospělých můžete nechat cibuli v ponožkách klidně celou noc, tento postup byste měli opakovat maximálně třikrát, tím byste se měli zbavit bolestivých příznaků onemocnění.

Cibuli stačí jen nakrájet na 1 cm silné kroužky a nanést na celé chodilo. Cibuli zajistěte potravinářskou folií a navrch dejte bavlněnou ponožku. Syntetické materiály jsou v tomto případě zakázané. Nechte působit celou noc, větší teplo zajistí vlněné ponožky, které přetáhněte ještě přes slabší bavlněné.

Používejte vždy jen čerstvou cibuli, ale dejte pozor, pokud máte horečku, srdeční chorobu nebo trpíte alergiemi. V takovém případě byste cibulový obklad používat neměli. U dětí mladších pěti let cibuli nepokládejte na nohy, u starších dětí nenechávejte cibuli působit déle než tři hodiny, aby nedošlo k poškození pokožky. Můžete před aplikací pokožku natřít medem nebo olejem, abyste předešli popáleninám. Jestliže nesnesete cibuli na kroužky, můžete si udělat kaši a tu natřít na chodidla. Společně s medem pomůže zbavit se plísní, pocení a dalších problémů.

Zdroj: Snopes

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]