5 nejlepších domácích cviků, které vám pomohou získat dokonalý zadeček

Fotografie: Depositphotos

Krásné a pevné hýždě jsou přednostní naprosto každé ženy. Abyste je však získala, nemusíte dřít denně v posilovně. Skvěle vám pomohou tyto domácí cviky.

Mít vyrýsované a zpevněné hýždě není snadný úkol, ale s vynaložením správného úsilí lze dosáhnout naprosto všeho – nemusíte však denně navštěvovat posilovnu a neustále si ubírat ze svého jídelníčku. Skvěle vám totiž postačí pravidelné procvičování těchto 5 domácích cviků, které vám nejen pomohou získat ty nejlepší výsledky, ale také zlepší vaše celkové držení těla a podpoří jeho pohyblivost. Každý z nich provádějte 2-3krát po 10-15 opakování a to nejlépe každý druhý den, říká fyzioterapeut Daniel Bubnis.

Zvedání pánve

Tento cvik posílí nejen vaše hýžďové svaly, ale také vám pomůže zpevnit spodní část páteře a předejít tak potenciálním bolestem. Jednoduše si lehněte na svá záda a nohy pokrčte tak, aby byly vaše chodidla pod koleny. Ruce si položte podél boku a poté začněte kontrolovaným pohybem zvedat svou pánev do vzduchu. Jakmile se vaše svaly dostatečně stáhnou, klesněte dolů a pohyb opakujte.

Zvedání nohou

Nyní si lehněte na břicho, ruce si dejte pod svůj obličej a nohy nechte natažená rovně za sebou. Poté začněte kontrolovaným pohybem zvedat svou levou nohu do takové míry, než ucítíte stlačení svalů v oblasti hýždí (dbejte na to, aby noha byla vždy rovně a nekrčila se v kolenou). Jakmile budete mít 15 opakování, pohyb proveďte stejným způsobem na pravou nohu.

Dřepy s rukama nad hlavou

Nejúčinnějším cvikem pro získání krásných hýždí byly a vždy budou dřepy. Tato varianta je velmi podobná běžnému dřepu s vlastní vahou, ovšem vyžaduje více rovnováhy a koordinace, protože nebudete mít ruce zvednuté před sebou jako protiváhu. Stoupněte si s mírně rozkročenýma nohama, ruce si dejte za hlavu a začněte pomalu klesat trupem dolů. Udržujte však vzpřímenou polohu a dbejte na to, aby vaše kolena nepřesahovala špičky chodidel.

Fotografie: Pixabay

Cvičení superman

Nyní si lehněte opět na zem nebo na podložku na své břicho. Ruce natáhněte dopředu, položte si dlaně a nohy nechte rovně natažené za sebou. Poté začněte zvedat hrudník a zároveň s ním také levou paži a opačnou (pravou) nohu několik centimetrů nad podložku. V této poloze vydržte 3 vteřiny a poté se spusťte do výchozí polohy. Nyní si můžete chvíli odpočinout, abyste opět nabrali síly, a poté cvičení proveďte stejným způsobem znovu na opačnou stranu. Měli byste pociťovat stlačení v oblasti dolní páteře a samozřejmě také hýždí.

Klasické výpady

Klasické výpady jsou skvělý způsob, jak získat pevné pozadí, posílit své nohy a podpořit celkové držení svého těla. Postavte se rovně a ruce si dejte v bok. Poté vykročte levou nohou dopředu a spolu s pravou nohou klesněte dolů – dbejte však na to, aby se noha v koleni neohýbala níže než do úhlu 90 stupňů. V této poloze stlačujte hýždě po dobu 2 sekund, poté se vraťte do výchozí polohy a cvičení opakujte na pravou nohu. Pro získání těch nejlepších výsledků opakujte tato cvičení 15krát ve třech sériích.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]