Zeštíhlující cviky, které můžete provádět z pohodlí své postele. K vysněné postavě rovnou z pelechu

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete získat štíhlý pas, rozhodně nemusíte dřít denně v posilovně. Skvěle vám postačí tyto osvědčené cviky, které můžete dělat z pohodlí své postele.

Pravděpodobně každá žena touží potom, aby bylo její tělo co nejzdravější a nejhubenější. V současné době plné spěchu a stresu je ovšem náročné vyhradit si denně dostatek času na cestu do posilovny a samotný trénink. Naštěstí však existují účinné cviky, které můžete pro získání štíhlého pasu dělat z domova, a to rovnu z pohodlí vaší postele. Níže se můžete seznámit s těmi nejlepšími z nich. Více prozradila fyzioterapeutka Natasha Freutel.

Zvedání nohou do vzduchu

Lehněte si na záda a své ruce položte podél svého těla. Poté začněte pomalu zvedat své nohy do úhlu 90 stupňů, a to aniž byste pokrčili kolena. V poloze setrvejte několik vteřin, poté nohy začněte pomalu spouštět dolů a pohyb opakujte 10krát. Toto cvičení vám pomůže nejen zhubnout, ale také skvěle posiluje břišní svaly a spodní část zad.

Zvedání pánve

Opět si lehněte na svá záda s rukama nataženýma podél těla. Poté pokrčte své nohy a začněte pomalu zvedat svou pánev do vzduchu, přičemž se snažte udržovat balanc pomocí svých chodidel a ramen. Jakmile se dostanete do správné polohy, měli byste ucítit jemný tlak ve spodní části vaší páteře a hýždích. V poloze setrvejte několik vteřin a poté cvičení opakujte 10krát.

Vykopávání nohou do stran

Nyní se postavte na kolena a položte ruce na postel tak, aby byly od sebe vzdáleny na šířku vašich ramen. V této poloze pořádně upevněte vaše tělo a začněte každou nohu střídavě zvedat do každé strany. Pohyb provádějte pomalu a kontrolovaně a pro získání těch nejlepších výsledků jej opakujte 10krát.

Zvedání trupu v leže

Tento cvik vám pomůže zpevnit vaše břicho a odbourat okolní tukové zásoby. Lehněte si na svá záda a své ruce natáhněte za hlavu. Pomalu začněte zvedat své tělo do úhlu 90 stupňů, přičemž dbejte na to, aby vaše nohy zůstaly položené na posteli. Poté své tělo začněte pomalu spouštět dolů a cvičení opakujte 5-10krát

Protahování ve stylu kobry

Lehněte si na své břicho, ruce položte mírně před sebe na šířku ramen a vyzdvihněte své nohy pomocí špiček na vašich chodidlech. Jakmile se v této poloze zpevníte, začněte pomalu zvedat svůj hrudník směrem nahoru dokud se od postele neodlepí spodní část vašeho břicha, přičemž balanc udržujte v oblasti své pánve. Měli byste cítit tlak ve spodních zádech a protažení v oblasti vašeho břicha. Toto cvičení opakujte 15krát.

Zvedání jedné nohy do vzduchu

Položte se na svá záda s nohama nataženýma rovně před sebou a své ruce natáhněte do stran. Jakmile se v této poloze zpevníte, začněte pomalu zvedat pravou nohu do vzduchu, přičemž se ji tam snažte držet několik vteřin. Poté ji spusťte dolů a pohyb opakujte na levou nohu. Pro získání těch nejlepších výsledků cvičení proveďte 10krát na každou stranu.

Pokrčení nohou ve vzduchu

Lehněte si opět na svá záda a své ruce natáhněte podél svých boků. Poté vyzdvihněte své nohy do vzduchu, dostatečně se v této poloze upevněte, pokrčte svá kolena a poté své nohy opět narovnejte. Toto cvičení vám pomůže zpevnit vnitřní stehenní svaly a spálit veškeré okolní tuky v této oblasti. Pro získání těch nejlepších výsledků jej opakujte alespoň 10krát.

Zdroj: Healthline