Zbavte se tuku na vašich stehnech a zpevněte své svaly jednoduchými cviky

Fotografie: Freepik

Pokud chcete ještě před Vánoci vypadat skvěle, vyzkoušejte těchto několik cviků, které zpevní vaše hýždě i další svaly.

Proto, aby byl člověk zdraví a vypadal dobře je potřeba, aby jedl zdravou výživu. Stejně důležitý je také spánek, pohoda a pohyb. Pokud chcete mít tělo také vyrýsované, je třeba také posilovat. Jedině tak bude vaše tělo pevnější. K pevnému tělu vám stačí obětovat pár minut denně několika cvikům. Mnoho z nich jistě již dávné znáte, jen je třeba si je připomenout.

Kolena zvedejte vysoko

Jedním ze cviků je zvedání kolen do úrovně pasu. Při cviku je důležité stát rovně na pevné podložce. Pokuste se narovnat záda, stáhnout břicho k páteři. Potom zvedejte jednu nohu po druhé. Každou nohu je vhodné zvednout patnáctkrát. Poté si odpočiňte a sérii ještě dvakrát zopakujte. Myslete na to, zda stojíte stále rovně a také na pravidelné dýchání, které je při cvičení velmi důležité. Na zpevnění lýtek jsou vhodné výpady.

Fotografe: Freepik

Opět stáhněte tělo a poté švihněte jednou nohou dozadu. Druhou pokrčte v kolenou. V pozici chvíli vydržte a vraťte se do původní polohy. Poté opakujte druhou nohou. Opět je vhodné takové cvičení opakovat patnáctkrát na každou nohu ve třech sériích. Nezapomeňte, že je důležité držet trup a záda v rovině a hlava by měla při cvičení být v prodloužení páteře. I u tohoto cviku je důležité dýchání.

Fotografe: Freepik

Pomohou také dřepy

Dřepy zná snad každý. Při tomto cviku je důležité se postavit nohama na šířku boků. Špičky by měly směřovat dopředu a břicho byste měli stahovat. Hlava by i tentokrát měla být v prodloužení páteře. Při tlačení hýždí dozadu pokrčte kolena jako byste se chtěli posadit. Poté se opět zvedněte do výchozí pozice. Vhodné je udělat dvacet dřepů ve třech sériích. Skvělým posilovacím cvikem je také prkno. Vezměte si podložku a postavte se na všechny čtyři. Ruce mějte na šířku ramen a břicho stažené.

Fotografie: Freepik

Z tohoto výchozí postoje pak zvedejte pravou ruku a levou nohu a opačně. V poloze vždy vydržte minutu a vystřídejte strany. Vhodné je udělat tři opakování na každou stranu. Na svaly vnitřní strany stehen jsou skvělé nůžky. Lehněte si na bok a opřete se o předloktí. Nohy nechte v jedné linii s tělem a stáhněte svaly na břiše. Pak zvedejte horní nohu nahoru a zpět. Opakujte dvacetkrát a potom vyměňte strany. Na závěr ještě zkuste ve stoje skákat a roztahujte u toho ruce i nohy.

Zdroj: WomensHealthMag

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]