Způsob, jak se přirozeně zbavit nevzhledné druhé brady. Je to jednodušší, než si všichni myslí

Fotografie: Depositphotos

Každá žena chce vypadat co nejlépe, a to zejména co se týče vzhledu obličeje. Tyto cviky vám pomohou zbavit se dvojité brady a dalších nevzhledností.

Pravděpodobně každá žena ví, že je lepší mít ne zrovna nejhezčí nohy než dvojitou bradu a baculaté tváře. Je to jednoduché – spodek těla lze velmi snadno zakrýt maxisukněmi, které zakrývají dámské nohy až ke kotníkům, nebo dokonce až k patám. Naproti tomu obličej nijak zakrýt nejde. Naštěstí však existují jednoduché cviky, jež vám pomohou zpevnit pleť a odstranit všechny nepříjemné problémy, které vás na této části těla trápí. Výsledky pocítíte již během několika dní, potvrzuje lékař Jared Meacham.

Zbavte se nevzhledností na obličeji

Pokud vás trápí dvojitá brada nebo baculaté tváře, rozhodně nemusíte zoufat. Existují totiž velmi jednoduché cviky, které vám problém pomohou účinně odstranit. „Zeštíhlení“ obličeje není příliš náročné – je ovšem důležité, abyste byli schopni udělat každý den níže uvedené cviky, jež vám pomohou posílit obličejové svaly a odstranit všechny nevzhlednosti. Nejsou navíc nijak zvláště náročné a jejich účinky poznáte již během několika dní. Nyní už tedy na nic nečekejte a vrhněte se na to.

Koukání do stran 

První cvik vypadá tak, že si stoupnete a začněte otáčet hlavu do stran (jako byste se chtěli podívat vedle sebe přes rameno). Ujistěte se, že se protáčíte pouze v krku, nikoliv celý tělem. Pohyb opakujte střídavě, kontrolovaně a po dobu 60 sekund.

Naklánění hlavy

Zůstaňte stát a poté začněte naklánět hlavu – pohled směřujte vždy dopředu, tenzi byste měli pociťovat pouze v krku. Nejprve k levému rameni, poté dopředu k hrudníku a nakonec k pravému rameni. Poté pohyb opakujte a nepřestávejte, dokud neuběhne 30 sekund.

Podsouvání čelistní kosti 

Nyní sepněte ruce a položte je pod bradu. Zatlačte na čelistní kost (tu nechte uvolněnou) a začněte ji mírným tlakem spolu s celou hlavou podsouvat dopředu. Tímto způsobem pokračujte po dobu 30 sekund.

Zvedání hlavy a špulení rtů

Zůstaňte stát na zemi a skloňte hlavu. Tu poté tlakem opět vyzdvihněte, kam vám to svaly dovolí, a jakmile se budete dívat do stropu, vyšpulte svůj spodní ret. Měli byste cítit mírný tlak okolo úst a v zadní části krku. Pohyb opakujte po dobu 30 sekund.

Tlačení hlavou do pravé ruky

Položte pravou ruku na pravou část obličeje a začněte do ní hlavou tlačit. Poté se vraťte do výchozí polohy a pohyb opakujte po dobu 30 sekund. Tímto způsobem skvěle procvičíte všechny obličejové svaly a krční svaly pravé strany těla.

Tlačení hlavou do levé ruky

Položte levou ruku na levou část obličeje a začněte do ní hlavou tlačit. Poté se vraťte do výchozí polohy a pohyb opakujte po dobu 30 sekund. Tímto způsobem skvěle procvičíte všechny obličejové svaly a krční svaly levé strany těla.

Tlačení hlavou dozadu

Posledním cvikem je tlačení hlavy dozadu – jednoduše se chytněte rukama za hlavou, nakloňte se a začněte tlačit do svých dlaní. Poté se vraťte do výchozí polohy a pohyb opakujte po dobu 30 sekund. Skvěle tak procvičíte přední část obličeje a trapézy. Abyste získali co nejlepší výsledky, opakujte tato jednoduchá cvičení každý den. Pokud vám některé ze cviků nejsou jasné, níže se můžete podívat na video, kde je celý trénink zobrazen krok po kroku.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]