Cviky, díky kterým se vám podaří zpevnit a vytvarovat břicho

Zbavit se tuku v oblasti břicha je učiněná výzva. Pro mnohé jde o problémovou oblast a je nutné mimo cvičení dodržovat i zdravé stravování. Tuk v oblasti břicha se také nazývá viscerální tuk a tento typ tuku zvyšuje riziko srdečních chorob a cukrovky 2. typu a mnoha dalších zdravotních problémů.

Proto by hubnutí tuku na břiše nemělo být pouze z estetických důvodů. V tomto článku vám prozradíme 7 cvičení, která by měla být provedena ráno, aby byly výsledky viditelné a rychlé.

1. Ohyb vpřed

Postavte se s nohama u sebe a stůjte rovně, pak se pomalu ohněte dolů, ale dejte pozor, ať se vám přitom nehrbí záda a snažte se dotknout podlahy. Proveďte 10 opakování.

2. Boční ohyby

Postavte se s rukama vzpaženýma vzhůru, můžete také v každé ruce držet lehčí činku a pak se ohýbat do stran. Jakmile dosáhnete maxima na jedné straně, držte polohu těla po dobu několika sekund, pak se pomalu srovnejte a přejděte na druhou stranu. Proveďte 10 opakování na každou stranu.

3. V-Ups

Lehněte si na zem a natáhněte ruce za hlavu, natáhněte i nohy a zvedněte je nahoru, chodidla tedy směřují vzhůru. Nohy udržujte rovné a snažte se k nim zvednout horní část těla, abyste se jich dotkly rukou, neohýbejte nohy v kolenou. Pokud nedokážete nohy udržet rovné, tak je mírně ohněte a snažte se dotýkat kotníků. Jakmile se jich dotknete, držte tělo několik sekund. Opakujte cvik 10x.

4. Horolezec

Přejděte do pozice planku a zvedejte vždy jedno koleno směrem k bradě. Tempo si určete sami. Můžete střídat nohy v rychlejším tempu, ale i pomalém. Jak vám to vyhovuje. Cvik provádějte po dobu 30 sekund. Je-li to na vás dlouho, začněte cvik na 20 sekundách.

5. Plank o jedné noze

Přejděte do pozice planku, ale jednu nohu odlepte od země a držte ji ve vzduchu. Vydržte 20 sekund, dejte si krátkou přestávku a cvik opakujte i s druhou nohou.

6. Jízdní kolo

Tento cvik zná asi každý. Lehněte si na záda, ideálně na cvičební podložku nebo měkký kobereček, zvedněte nohy nahoru a pohybujte s nimi, jako když opisujete jízdu na kole. Cvik provádějte 30 sekund.

7. Kruhy

Ještě zůstaňte ležet na zádech a nohy zvednuté nahoru. Teď se snažte jakoby by nohama nakreslit kruh. Kruhy kreslete nejdříve na jednu stranu, pak na druhou stranu. Na každou stranu opište 10 kruhů.

Obrázky: pixabay.com