Cviky na prsní svalstvo

Oblast prsou je nejen u mužů, ale i u žen místem, kam často směřují pohledy. V případě, že jsou prsa pevná a tvarovaná tak, že lákají opačné pohlaví minimálně k pohledu, je vše v pořádku. Když ale není všechno, jak by být mělo a prsa nevypadají dvakrát vábně, začíná být nezbytné s prsními svaly něco dělat. Jejich tvarování není nijak náročné a rozhodně je vhodné udělat si čas k tomu, abyste si zacvičili a prsní svalstvo upevnili. Pokusme se tedy uvést některé důležité aspekty týkající se pevného poprsí a také konkrétní cviky na zpevnění prsních svalů.

Proč posilovat prsní svaly?

Důvodů, prč bychom měli posilovat svaly v oblasti prsou, by se našlo hned několik, přičemž asi největší klasikou je již zmiňovaný vzhled prsou. Důležitý je ale i jejich objem, který se díky nově vzniklé svalové hmotě může bez větších potíží zvýšit. Kvalitní prokrvení dosažené na základě cvičení vede též ke zpevnění prsou. Samozřejmostí je i zbavení se tuků v této oblasti. Tuky se tady totiž usazují stejně, jako i v některých jiných částech těla.

Příklady cvičení prsního svalstva

Cvik 1

Postavte se čelem ke zdi a dejte ruce před sebe tak, aby byly v úrovni ramen. Konečky vašich prstů by měly být vzdáleny od zdi přibližně 10 centimetrů. Nohy a trup by měly být v jedné jediné rovině. Cvik by měl probíhat tak, že se budete předklánět směrem ke zdi a dotknete se jí rukama. Následně by mělo dojít i k dotyku nosu a zdi. Ramena zůstanou vzadu a v momentu, kdy budete v rukou cítit pnutí, je třeba zůstat v této pozici. Ideální doba je zhruba 10 vteřin. Pak můžete cvik několikrát zopakovat.

Cvik 2

Vynikající jsou na prsní svaly cviky s činkami. Stačí bohatě malé činky o hmotnosti do 2 kilogramů. Uchopte je do rukou a sedněte si. Následně ruce napnuté zvedejte před sebe. V úrovni ramen vydržte přibližně 4 vteřiny a pak opět ruce pomalu dávejte dolů. Pozor si dejte na trhané pohyby. Vše by mělo jít pomalu a ladně.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net