Cviky na ploché břicho, které můžete provádět z pohodlí domova vsedě na židli. Už žádné pocení v posilovně

Fotografie: Depositphotos

Jednoduché cviky na břišní svaly, kvůli kterým nemusíte chodit do posilovny. Provádět je můžete doma i v práci. Jediné, co potřebujete k jejich provedení, je židle.

Léto s kvapem blíží a jediné, po čem v těchto týdnech většina lidí touží, je tělo připravené na plavkovou sezónu. To ovšem něco stojí. Musíte se přinutit chodit do posilovny, což ne každý dokáže. Někdy se však nemusí jednat o lenost, spíše nevyhledáváte tato sportovní zařízení, nechcete být mezi lidmi nebo nemáte příliš času. Řešení tohoto problému je poměrně jednoduché. Zkuste cvičení provádět z pohodlí domova a vsedě na židli.

Nezapomeňte se před cvičením zahřát

Posaďte se na okraj židle a položte si ruce na kolena. Mírně se opřete, zpevněte břišní svaly a udržujte rovná záda. Ta se mohou jemně dotýkat opěradla, abyste je příliš nezatěžovala. Povolte břišní svaly a pomalu se vraťte do výchozí pozice. Celé cvičení provádějte po 10-12 opakování.

Fotografie: Depositphotos

Twist pro šikmé břišní svaly

Toto cvičení zapojuje šikmé břišní svaly a pomáhá je posilovat a zpevňovat. Výchozí pozice je stejná jako u předchozího cviku. Ohněte ruce v loktech a položte si je za hlavu. Otočte svůj trup doprava. Udržujte nohy a boky rovné a nehybné. Podržte 3 vteřiny a plynule se otočte doleva. Měli byste pohybovat pouze středem těla. Opakujte 10x na každou stranu.

Začněte se na židli předklánět

Toto cvičení funguje na břišní svaly stejně dobře jako tradiční sedy lehy. Položte ruce za hlavu a sepněte prsty. Pomalu se předkloňte a vraťte se zpět. Při pohybu vpřed si nepomáhejte rukama, ty by měly být zcela volně za hlavou. Snažte se držet pevné břišní svaly, hlavně ty byste měli při cviku cítit. Proveďte 15 opakování.

Přitáhněte kolena k hrudníku

Toto cvičení působí na šikmé břišní svaly, přímé břišní svaly, dokonce i na kyčelní svaly. Sedněte si na židli co nejpohodlněji. Pokrčte jednu nohu a přitáhněte ji co nejblíže k hrudníku, držte nohu pod kolenem a zůstaňte v této poloze po dobu nejméně 3 sekund. Vraťte se do výchozí pozice a proveďte 15 opakování na každou nohu.

Přitáhněte kolena k hrudi a narovnejte nohy

Abyste získali pevné břišní svaly, musíte zapojit především nohy. Než začnete, ujistěte se, že je vaše židle stabilní. Opřete se o opěradlo a dejte nohy k sobě. Přitáhněte kolena k hrudníku a vydržte 3 vteřiny. Nyní narovnejte nohy a vydržte další 3 sekundy. Pomalu pokrčte kolena a přitáhněte je k hrudníku a znovu je narovnejte. Cvičení opakujte 10x.

Rotace pokrčených kolen

Toto cvičení funguje velmi dobře na břišní svaly. Výchozí pozice je stejná jako u předchozích cvičení. Přitáhněte pokrčená kolena k hrudníku. Začněte otáčet nohama ze strany na stranu. Ujistěte se, že zbytek těla je stabilní. Je to nejlepší způsob, jak napumpovat břišní svaly. Proveďte 10 otočení na každou stranu.

Stříhejte nohama ze strany na stranu

Toto jednoduché, leč náročnější cvičení také zapojuje kyčelní svaly. Nicméně je jedno z nejlepších na podbřišek. Opřete se o židli a rukama se chytněte sedadla. Zvedněte narovnané nohy a začněte je roztahovat do strany a poté překřižte jednu nohu přes druhou. Jako kdybyste stříhali nůžkami. Toto cvičení provádějte 1 minutu.

Zdroj: Cleverly, LifeHealth