Tyto 2 pohyby dokážou spolehlivě zabránit stárnutí kloubů. Pouhých 5 minut denně navrátí tělu mladistvost

Fotografie: Depositphotos

Cvičení je velmi důležité, a to zejména v dospělosti, kdy tělo slábne a začínají se objevovat známky stárnutí. Avšak stačí se aktivně hýbat a budete se cítit skvěle.

Udržet si zdravé tělo je velmi důležité, zejména pokud chcete vypadat co nejdéle mladě a krásně. Hlavním bodem, na který byste se měli zaměřit, je především páteř, jež hraje nedílnou roli v mnoha procesech – jejím posílením získáte dodatečnou dávku energie i podporu reprodukčního systému a budete také schopni držet správně své tělo. A když chodíte rovně, dochází ke zmírnění napětí a nabytí dobrého dojmu, říká doktor Daniel Bubnis.

Strečink podle kočky

Prvním doporučeným cvikem, který vám dokáže pomoci posílit páteř a ochránit vás před nevzhlednými známkami stárnutí, je „kočičí strečink“. Určitě jste si již někdy všimli, jak se tato krásná zvířata protahují pokaždé, co se probudí. Ještě než tedy vstanete ze své postele, postavte se na všechny čtyři, hlavu držte rovně a s nádechem se prohněte v zádech tak, aby vaše hýždě byly vzhůru a váš pohled směřoval ke stropu.

V této pozici je vhodné vydržet alespoň několik vteřin. Poté začněte vydechovat a napínat svou páteř do vzduchu, jako byste se chtěli co nejvíce vyhrbit. Vaše hlava v tomto momentě klesá dolů mezi ruce a vy byste měli cítit jemné napětí v celé páteři. Takto můžete pokračovat po dobu několika minut, a to nejlépe každý den po ránu. Již během několika dní nabydete velkého množství energie a budete mnohem více pružní – mimochodem, toto cvičení také výrazně zmenšuje velikost břicha.

žena sport
Fotografie: Freepik

Tyto protahovací zázraky doporučuju všem pacientům s bolestmi zad a problémy se spánkem

Cvičení zvané „zeď“

Tato metoda je jedinečně jednoduchá, ovšem výsledek je naprosto úžasný – kromě správného držení těla totiž získáte také několik centimetrů výšky navíc (obvykle 2 až 4 cm). Cvičení zeď provádějte následujícím způsobem:

  • Přitiskněte se ke zdi tak, aby se krk, lopatky, hýždě, lýtka, paty a lokty dotýkaly zdi. Břicho je napnuté a brada zvednutá.
  • V této poloze setrvejte asi dvě minuty a poté, aniž byste se od zdi vzdálili, proveďte následující cviky.
  • Zvedněte pravou nohu tak, že ji pokrčíte v koleni. Pak se pomalu vraťte do výchozí polohy.
  • Totéž proveďte s levou nohou.
  • Nyní s patami odlepenými od podlahy udělejte tři dřepy.
  • Poté se od stěny odsuňte (zachovejte však správný postoj!) a proveďte 2 shyby do stran a po jednom dopředu a dozadu.

Abyste získali co nejlepší výsledky, provádějte toto cvičení každý den, alespoň 2krát.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]