Až 60 % žen se vyhýbá cvičení ze studu

Vypadá to, že Češi jsou buď extrémisty a chodí do posilovny denně anebo se jim naopak vyhýbají jako čert kříži. Pokud jednou totiž začnete do posilovny pravidelně chodit, uvidíte tam stále jedy a tytéž tváře. Výjimkou je povánoční období, kdy nastává příliv, ale po měsíci, dvou, maximálně třech tam tito „návštěvníci“ chodit opět přestanou.

Naštěstí se situace zlepšuje, protože si mnoho lidí začíná uvědomovat, že komplexní cvičení cílené na břišní i zádové svaly, včetně protažení těla (strečinku) je nesmírně důležité pro komfortní pocit a zdraví. Jak často chodit cvičit vám neporadíme. Záleží na tom, zda má člověk posilování jako doplněk k jinému sportu a jaký má cíl. Na co se však dnes zaměříme, bude stud žen. Protože mnoho žen by rádo začalo s cvičením i posilováním těla, ale jednoduše se stydí.

Proč se ženy stydí?

Mnoho žen se stydí za svou postavu (obávají se, že je budou druzí soudit), že budou při cvičení vydávat hekavé zvuky, bojí se skvrn od potu, že budou cvičit špatně a budou ostatním pro smích a ještě mnoho dalších důvodů. Některé si tedy společně rozebereme.

Jak řešit stud?

  • Je potřeba zdůraznit, že pokud si najdete kvalitní tělocvičnu s kvalitními trenéry (a většinou jsou to ty finančně nákladnější) koupíte si za více peněz kvalitu (poradenství, sestavení cvičebního plánu na míru a mnohdy i jídelníček) a minimalizujete výskyt pubertálních a přihlouplých jedinců. Inteligentní člověk se vám nikdy smát nebude, naopak vás podpoří a pomůže vám. Z hlupáka si vrásky dělat nemusíte. Smát se člověku s kilogramy navíc, že navštívil fitko, je jako smát se pacientovi v čekárně u lékaře.
  • Jestliže opravdu nepřekonáte stud a navštěvovat společnou tělocvičnu s muži se vám příčí, zkuste ve vaší blízkosti vyhledat fitness centra určená výhradně ženám. Dnes už by to neměl být problém. Pokud takové nenajdete, existuje další řešení. Cvičení doma.
  • Skvrny od potu? Je logické, že se každý člověk potí a je to známka toho, že vydává energii. Za to se nemusíte stydět. Potí se každý, kdo cvičí a nechodí do tělocvičny pouze zahřívat lavičku. Navíc je to řešitelná situace. Jednoduše si vezměte další tričko či leginy a převlékněte se.

Cvičení doma

  • Cvičení doma není vůbec špatné, pouze je k tomu zapotřebí notná dávka sebedisciplíny. Pokud předem víte, že vám bude dělat problém se donutit, zkuste cvičit doma s kamarádkou, sestrou, maminkou, bratrem, sousedkou. Ve dvou se budete lépe motivovat.
  • Cvičit můžete podle videí na youtube, kde je nespočet cvičebních programů pro začátečníky, pokročilé, na týden, ale i měsíc. Koupit si však můžete i DVD nebo si zaplatit online trenéra, který mimo cvičebního programu většinou pomůže také s jídelníčkem.
  • Pravdou je, že při cvičení doma ušetříte za permanentku, ale zase počítejte s tím, že si budete muset koupit cvičební pomůcky. Žíněnku, činky nebo pružiny, tak či onak sportovní obuv, která tlumí otřesy, pokud budete skákat, pás na běhání nebo jiný kardio přístroj, fitness balon a další. Cvičební pomůcky vám samozřejmě zůstanou a nemusíte kupovat vše naráz, ale postupně.
  • Říká se, že občas těm, co cvičí doma, chybí motivace a kontakt s ostatními, ale asi jak u koho. Osobně cvičím doma už třetím rokem a jsem spokojená. Stud v tom není. Spíš časová úspora, protože takto si mohu zacvičit jakýkoliv den či hodinu. Takže žádné výmluvy a do toho!

Obrázek: pixabay.com