Domácí nápoj z vařených citronů čistí játra a pomáhá zlepšovat metabolismus

Fotografie: Depositphotos

Tento staroněmecký recept posiluje imunitní systém a zabraňuje tvorbě vysokého cholesterolu. Mimo to čistí játra a urychluje metabolismus.

Recept na tento účinný domácí lék je opravdu velmi jednoduchý a jeho účinky jsou úžasné. Lék si můžete vytvořit sami doma z citronů a tří dalších přísad. Na zázračnou medicínu budete potřebovat ještě zázvor, česnek a také vodu. Pak už stačí jen tuto medicínu na neduhy připravit podle přiloženého receptu, a také ho správně konzumovat. Není na tom vůbec nic složitého, potvrzuje lékařka Kathy W. Warwick.

Připravte si recept

  • 4 ks oloupaných citronů
  • 2 lžíce zázvoru
  • 4 ks velkých hlav česneků
  • 2 l vody

Citrony nejprve nakrájejte na menší kousky. Očistěte česnek a dejte do mixéru společně s citrony a zázvorem. Mixujte do té doby, dokud nezískáte kompaktní směs. Tu poté nalijte do hrnce a přidejte vodu. Neustále míchejte, až do doby varu.

Fotografie: Pixabay

Poté odstavte, přikryjte a nechte nápoj vychladnout. Následně směs přeceďte ideálně přes gázu nebo cedník a tekutinu nalijte do skleněných uzavíratelných láhví. Přelitou ji dejte do lednice, kde vám vydrží po mnoho dní. Každé ráno je třeba před snídaní vypít jednu sklenici této tekutiny. Je vhodné ji pít také po každém jídle, které přes den zkonzumujete. Jedině tak bude správně fungovat.

Je třeba být trpělivý

Tuto směs je nutné pít po dobu dvou až tří týdnů, s povinnou sedmidenní přestávkou po každém týdnu. Vždy tedy týden pijte a týden vynechte. Opakujte to takto dvakrát až třikrát dokola. Po pár dnech byste se měli cítit mnohem lépe. Je možné pít ji jen jednou denně po dobu měsíce. Poté je však nutné si dát dvoutýdenní pauzu. Jestliže máte citlivý žaludek, držte se první verze konzumace.

Abyste mohli využít všech léčebných vlastností citronu, můžete pít také další citronovou vodu. Stačí nakrájet několik citronů, které jste nejprve omyly jedlou sodou a studenou vodou. Nakrájené kousky zalijte vodou a pět minut povařte. Potom přívod tepla vypněte a nechte citrony v tekutině do úplného vychlazení. Když tekutina vystydne, sceďte ji a přidejte med podle chuti.

Fotografie: Pixabay

K čemu je to dobré

Nápoje s vařenými citrony podporují hubnutí, a také tání tukových zásob. Navíc posilují imunitní systém a jsou skvělým lékem proti nachlazení. Citronová voda zrychluje metabolismus, stimuluje peristaltiku a vyprazdňování. Díky citronům se zlepšuje vzhled vaší pleti, a to i v případě, že trpíte na akné. Nápoj je mnohem lepší než popíjení kávy po ránu.

Citron je navíc bohatým zdrojem vitaminu C. Obsahuje fotochemikálie, včetně polyfenolů, flavonoidů a organických kyselin, terpenů a tříslovin. Citronová silice je bezbarvá a čirá. Občas může mít lehce nažloutlý tón. Z citronu se nepoužívají jen silice, ale také šťáva. Nazmar nepřijde však ani kůra nebo listy. Ty se používají hlavně při přípravě čaje, do vařeného masa či mořských plodů.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]