Citronové mýdlo vám pomůže zbavit se akné a navrátit pleti zdraví a krásu

Citron je nejen skvělým zdrojem vitamínů a minerálů pro naše tělo, ale často se používá i v kosmetice jako přírodní ingredience řady krémů nebo jiných pečujících prostředků. Pokud ale chcete mít jistotu, že využijete sílu citronu naplno, je nejlepším řešením vyrobit si vlastní domácí kosmetiku.

Není to totiž vůbec složité a vy můžete ušetřit spoustu peněz, a ještě ke všemu konečně zatočit s řadou kožních potíží. Dnes vám ukážeme, jak si vyrobit dokonalé čisticí mýdlo s obsahem citronu a aloe vera. Dokáže odstraňovat make-up i jiné nečistoty z pleti, respektuje přirozené pH vaší pokožky a šetrně pečuje o krásu vaší pleti.

Výroba citronového mýdla

Co budete na přípravu mýdla potřebovat?

  • mýdlovou hmotu
  • citronovou silici
  • kůru ze čtyř citronů
  • aloe vera gel

Jak postupovat? Mýdlovou hmotu rozdělte na menší kostky, které rozpusťte. Můžete to udělat ve vodní lázni, ale postačí i mikrovlnná trouba. Dávejte ale pozor, aby se směs nevařila. K tekuté mýdlové směsi přidejte několik kapek citronové silice, dále přidejte nastrouhanou kůru, a nakonec trochu gelu z aloe vera.

Celou směs promíchejte. Ještě než směs začne tuhnout, přelijte ji do menších formiček a zde nechte zcela vychladnout. Poté můžete mýdlo z formiček snadno vyklopit a máte hotovo. Jak mýdlo používat? Hodí se jako první krok k čištění pleti. Můžete pomocí něj odstraňovat make-up nebo jej využít k čištění pleti, která na sobě má pouze nánosy špíny a prachu.

Citron proti zánětu a aloe na zklidnění

Jak vám mýdlo pomůže? Citron má díky vitaminu C čistící a matující vlastnosti. Proto je skvělým pomocníkem pro pleť, která je nevyvážená a často se a ní vyskytují pupínky nebo se snadno zanáší nečistotami.

Citron má antibakteriální schopnosti a reguluje tvorbu nadbytečného lipidového filmu vylučovaného mazovými žlázami kůže. Vaše pleť bude po použití citronového mýdla zcela čistá, zmatněná, ale ne vysušená, a bude připravena přijmout lépe pečující krém.

Podobně dobře udělá vaší pleti také aloe vera. To je známé svými zklidňujícími a chladivými účinky. Pro podrážděnou pleť je to skutečný zázrak. Pomáhá podporovat regenerační procesy v pleti a urychluje proces hojení.

Hodí se zejména na pleť, která je náchylná na vznik pupínků a zánětlivých ložisek. Při pravidelném používání lze na pleti vypozorovat pozitivní změny. Postupně dochází k obnově pleti a vyrovnání činnosti mazových žláz.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]