Jednoduchý domácí krém proti vráskám pomůže s péčí o pleť

Péče o pleť je velmi důležitá v každém věku. Čím dřív začnete, tím lépe. Ale je pravdou, že zatímco ve dvaceti vám vaše pleť drobné prohřešky nijak vracet nebude, a i sama o sobě bude působit svěže, po čtyřicítce už je každá probdělá noc patrná a vrásky začínají být skutečný problém.

Reklamy na různé výrobky slibují až zázračné výsledky, ale skutečnost je taková, že ani ten nejdražší krém nedokáže zvrátit běh času a nutnou daň, kterou si to vybírá na vaší pleti. Přesto existují způsoby, jak o zralou pleť efektivně pečovat a poskytovat jí dostatek živin pro to, aby vrásky byly méně viditelné a pleť byla vypnutá.

A správně tušíte, že doporučovat zaručený krém z drogerie vám nebudeme. Raději si vyrobte vlastní domácí krém, který bude obsahovat jen pečlivě vybrané ingredience. Vyrobit si domácí krém dnes už není žádná věda – stačí jen vědět, po kterých ingrediencích sáhnout.

Ingredience, které vaši pleť omladí

Na přípravu tohoto domácího krému proti vráskám budete potřebovat tyto ingredience:

  • 15 gramů avokádového oleje
  • 10 gramů arganového oleje
  • 15 gramů emulgačního vosku
  • 300 gramů převařené vody
  • Hrst sušeného měsíčku lékařského
  • 10 kapek citronového esenciálního oleje
  • 15 kapek vonné pryskyřice
  • Sklenici na krém

Jak postupovat?

Prvním krokem je vytvoření bylinkového nálevu. Ten uděláte tak, že přelijete měsíček horkou vodou a necháte louhovat. Nebudeme potřebovat celý nálev, takže zbytek můžete uskladnit pro budoucí použití. Mezitím si můžete v jiné nádobě rozpustit vosk a oleje. Jakmile budou tyto ingredience dobře promíchané, opatrně k nim přilijte i 60 gramů nálevu z měsíčku.

Šlehačem nebo vhodnou metličkou nyní celou směs šlehejte tak dlouho, dokud se nevytvoří krémovitá konzistence. Jakmile dosáhne směs pokojové teploty, je ideální čas přidat do ní kapky pryskyřice a vonného oleje. Na závěr krém ještě řádně promíchejte a přesuňte do připravené nádobky na krém. Nejlepší je krém skladovat v lednici, aby se co nejdéle zachovala jeho trvanlivost.

Příroda se postará o krásu vaší pleti

Proč právě tyto ingredience? Každá přírodní složka má jiné účinky a hodí se pro jiný typ pleti. Tyto ingredience jsou pečlivě vybrány pro pleť, která je již starší a má sklon k povadání a vráskám. Avokádový olej pleť zjemňuje a vyživuje, zatímco arganový olej dodává tolik potřebný vitamín E a chrání pleť před ztrátou hydratace.

Měsíček je častou součástí krémů, jelikož je velmi vhodný i pro citlivou pleť, má zklidňující efekt a chrání proti vzniku akné nebo ekzémů. Esenciální oleje slouží především k ovonění krému, ale mají také své účinky. Citronový olej dodává pleti vitamín C a pomáhá redukovat pigmentové skvrny. Vonný olej z pryskyřice pomáhá snižovat viditelnost vrásek a pleti vrací vitalitu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]