Brašny na stehnech: Nevzhledný problém, který ženám sráží sebevědomí. Zbavit se ho lze i bez návštěv posiloven a drsných diet

Fotografie: Depositphotos

U žen bývá běžné, že se jim tuk ukládá v oblasti stehen. Určité jeho množství je důležité i pro správné fungování. Ale když je ho moc, tak to chce začít cvičit.

Široké boky jsou typické pro slovanský typ postavy. S tvarem kostry je třeba se smířit, ale s přebytečným tukem na stehnech nikoliv. Když začnete poctivě posilovat, můžete se ho zbavit. Je třeba ale vytrvat a pravidelně cvičit i tehdy, když se vám příliš nechce. Jen tak docílíte kýženého výsledku, jímž jsou zeštíhlené boky, říká fyzioterapeut Daniel Bubnis.

Jak zhubnout boční partie

Typická ženská postava je se širší pánví a plnějšími boky. Je to dáno hormonální. Málokterá žena je ale se svou postavou zcela spokojená. Pokud chce začít hubnout, a to zejména oblast boků, příliš se jí to nepodaří. Zhubne spíše v horní části těla než na bocích. Pro tento účel je třeba začít cíleně cvičit určité cviky, které oblast boků zpevní, a tím je opticky zeštíhlí. Následující cvičení vám k tomu pomůže.

Pět cviků zeštíhlení boků

  • Unožování nohou: Vezměte si k ruce židli. Postavte se k ní bokem, rukou se chytněte opěradla, abyste při cvičení udrželi stabilitu. Nyní začnete unožovat nohu do strany po dobu 45 sekund. Pak nohy vyměňte a pokračujte v unožování.

  • Zanožování nohou: Tento cvik je obdobný jako předchozí, jen se k židli postavíte čelem a nohy budete postupně zanožovat. Přitom je ale nepokládejte úplně na podlahu. Zanožujte nohu 30 sekund, dopřejte si 15 sekund odpočinek a pokračujte s druhou nohou.
Fotografie: Pixabay
  • Posilování pomocí gumy: Tento cvičení nástroj je pro zeštíhlení boků a nohou přímo ideální. Gumu nasadíte na kotníky a začnete unožovat nejprve levou, pak pravou nohu. Ruce si dejte v bok. Musíte cítit odpor gumy, aby cvičení mělo nějaký efekt. Nohu unožte na dobu 30 sekund, následuje 15 sekund odpočinku a další unožení. Pohyb byste měli 5krát opakovat.
  • Cvičení v kleče: Klekněte si na gymnastickou podložku, opřete se o ruce. Zvedněte levou nohu tak, aby koleno svíralo se stehnem pravý úhel. Stehno je přitom vodorovně s podlahou. Procvičte si 4 sady po 30 pohybech.
  • Tvarování boků: Opět si lehněte na gymnastickou podložku, tentokrát ale na bok. Opírejte se o ruce a začněte zvedat nohu nahoru co nejvýše. V pozici vydržte 5 sekund. Pro každou nohu si zacvičte 1 sadu po 10 pohybech.

Zdroj: Healthline