Cesta ke zdravějšímu životu díky pití teplé vody hned po ránu

Většina z nás si ráno dopřává šálek kávy nebo čaje a na další pitný režim si vzpomene obvykle až odpoledne. Voda tak člověku chybí. To je snad největší chyba, kterou můžeme ve svém životním stylu udělat. Tyto důvody vás snad konečně přesvědčí o tom, že jako ranní nápoj je úplně nejlepší zvolit sklenici teplé vody. Lékaři doporučují pít teplou vodu ráno a v dopoledních hodinách, protože prokazatelně snižuje aktivitu volných radikálů, které útočí na naše tělo. A co vám tedy konzumace teplé vody přinese?

Lepší trávení

Představte si, že si dáte teplé jídlo, které během cesty do žaludku začne chladnout. Stane se to, že tuk, který je obsažený v potravě, vám během putování trávicím traktem snadno ulpí na stěnách žaludku či ve střevech. Zde zůstává a může způsobit žaludeční potíže. Přesně to se stane, pokud jídlo zapijete chladnou vodou. Pokud si ale namísto toho dopřejete vodu teplou, trávení se urychlí a živiny budou lépe využity.

Už žádné střevní potíže

Špatný způsob stravování, málo pohybu, drastické diety, stres, nedostatečný pitný režim a další. Kvůli těmto důvodům se ze střev stanou lenoši, kteří nebudou chtít spolupracovat a vás čeká nepříjemné trápení. Nadýmání, hemeroidy, zácpa nebo křeče v břiše. Právě jedna sklenice teplé vody ráno na lačný žaludek pomůže zlepšit funkci střev a naučí je správně pracovat. Zmizí potíže s nadýmáním, zácpou i těžkým pocitem po jídle.

Přírodně proti bolesti

Nejsou to ani žádné bylinky, ani tajemné zaříkávání. Postačí opět jen teplá tekutina.  Pravidelné popíjení zmírňuje migrénu či bolesti břicha při menstruaci. Teplo má totiž uklidňující účinky. Pomáhá prokrvovat, a tím uvolňuje celé břišní svalstvo a křeče v orgánech.

Cesta k vysněné postavě

Sklenice hned po probuzení vám pomůže nastartovat metabolismus, a tím podpoří celý proces hubnutí. Funguje to na jednoduchém principu. Teplota celého těla se zvýší, a to umožní spalovat více kalorií. Nejlepší je přidat do vody ještě šťávu z čerstvého citronu, která prolomí tukové tkáně, sníží aktivitu volných radikálů a zbaví vás pocitu hladu. Úspěch je pak už jen otázkou času.

Lepší krevní oběh

Teplá voda vyplavuje toxiny z oběhového systému, čímž zlepší prokrvení celého těla. Budete se cítit citelně lépe, uvolněněji a lépe se vám bude pracovat. Budete mít dostatek energie pro všechny vaše povinnosti.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]