Detoxikace šálkem chutného čaje: 5 bobkových listů vrátí tělo do lepší kondice

Depositphotos

Čaj z bobkových listů je účinný nápoj, který pomáhá detoxikovat tělo od nahromaděných nečistot. Připravit si ho můžete snadno a za pár korun.

Nahromaděné toxiny v těle zasahují do správné funkce orgánů, což znamená, že organismus slábne, a vy se tak stáváte náchylnější k různým onemocněním, včetně rakoviny. Je proto podle odborníků důležité, abyste se před těmito nebezpečnými sloučeninami dokázali ochránit, a to nejlépe pomocí správných přírodních prostředků. Skvěle vám pomůže například jednoduchý čaj z bobkových listů.

Očista těla pomocí čaje z bobkových listů

Toxiny, které se v těle hromadí, narušují správnou funkci orgánů, což znamená, že tělo slábne, a vy tak snadněji onemocníte. Pokud tedy pociťujete neustálou tíhu v hlavě, nebo vás trápí nedostatek chuti k jídlu, máte tmavé kruhy pod očima nebo se velmi rychle unavíte, s největší pravděpodobností potřebujete detoxikaci těla. S tím vám však velmi snadno pomůže jednoduchý čaj z bobkových listů, jehož příprava vyžaduje pouze 2 ingredience, a to:

  • 5 bobkových listů,
  • 300 mililitrů vody.

Jeho příprava je poté již velmi jednoduchá. Stačí dát na oheň hrnec s vodou a počkat do doby, než se začne vařit. Poté přidejte koření a nechte 5 minut louhovat – následně vypněte sporák a tekutinu sceďte. Nejlépe uděláte, když nalijete čaj do termosky a necháte ho ještě 3 hodiny odstát. Poté ho můžete popíjet po malých doušcích během dne (nikdy byste ho neměli vypít najednou).

žena pije čaj
Fotografie: Pexels

Pro účinnou detoxikaci se doporučuje pít nápoj tři dny po sobě a poté udělat týdenní pauzu. Je také možné, že se vaše moč změní na světle růžovou, ovšem to je zcela normální a znamená to pouze to, že bobkový list dělá svou práci a čistí z těla sůl a toxiny. Kompletní účinek tohoto nápoje poznáte již po dvou týdnech, kdy budete mít pocit, že jste opět čilí a plní energie.

Další zdravotní přínosy

Čaj z bobkových listů mimo jiné přináší další zdravotní přínosy, jako je například:

  • podpora trávení,
  • podpora imunitního systému,
  • protizánětlivé účinky,
  • regulace hladiny cukru v krvi,
  • uklidňující účinek.

Rozhodně byste proto měli tuto očistu zvážit a po jejím dokončení lahodné koření častěji přidávat do svých jídel.

Zdroj: National Library of Medicine

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]