Bolesti svalů lze zmírnit pomocí jednoduchých cviků

Bolesti svalů jsou podle odborníků častým problémem současné doby. Technologické vymoženosti nám daly spoustu úžasných příležitostí a ulehčily nám v mnohém život. Bohužel jsme kvůli nim omezili pohyb téměř na minimum. Sedíme dlouhé hodiny před obrazovkami, koukáme se do telefonu.

Správné cvičení vám uleví od bolestí

Právě kvůli dlouhému sezení spousta z nás zažívá nepříjemné bolesti v oblasti krku či horní oblasti zad. V dnešním článku jsme pro vás připravili několik cviků, které vám při těchto bolestech pomohou. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Které to jsou?

  • cviky s rameny
  • cviky s pažemi
  • cviky ve stoje

Na první cvik si sedněte na židli. Podívejte se před sebe. Pomalu zvedejte ramena. Vydržte v této pozici po dobu několika sekund. Poté se začněte pomalu vracet do výchozí pozice tak, že snížíte ramena. Cvik opakujte pětkrát až desetkrát. Můžete ramena zvedat najednou či na střídačku, pravé nahoře a levé zvednout a poté prostřídat.

I na druhý cvik zůstaňte na židli. Ohněte paže v loktech. Zůstaňte v této pozici. Zkontrolujte, zda jsou vaše dlaně směřují k podlaze. Nyní pomalu zvedněte palce. V pozici setrvejte několik sekund. Cvik opakujte pětkrát.

Vyzkoušejte si také cviky ve stoje

Postavte se. Ohněte paže v loktech tak, aby lokte směřovali k podlaze a vaše dlaně špičkami prstů vzhůru ke stropu. Pokuste se špičkami prstů dotknout ramen. Prociťte pohyb ve svalech.

V pozici vydržte pět sekund a poté se vraťte na začátek. Cvik opakujte pětkrát. Dejte si pozor, abyste zachovali správnou formu. Krk držte rovně, nezaklánějte hlavu dozadu. Musí být ve stejné rovině s tělem.

Druhý cvik proveďte následovně. Dejte ruce za záda a jemně zakloňte předkloňte hlavu. Jak se budete ohýbat, zhluboka se nadechněte a vydechněte. Cvik opakujte pětkrát až sedmkrát. Ohýbání hlavy pomůže ulevit od bolesti v oblasti krční páteře. Snažte se všechny cviky provádět opravdu pomalu s důrazem na to, abyste cítili napínání a protahování svalů.

Cvičte opatrně, netlačte se do pozic, které vám jsou nepříjemné

Následující cvik je rovněž velmi snadný. Založte ruce za krk. Pomalu ohněte hlavu dolů a vydržte v této pozici dvacet sekund. Prociťte, jak se svaly na krku napínají a protahují. Každou sekundu se pokuste dát hlavu o trochu níž. Ale buďte opatrní. Pokud máte problém s flexibilitou v oblasti krku a páteře, nepřepínejte se.

Fotografie: Adme

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]