Signály, kterými tělo říká, že se v něm nahromadilo příliš mnoho toxinů. Většina lidí si je plete s běžnými onemocněními

Fotografie: Freepik

Toxiny v těle se hromadí neustále z mnoha důvodů. Musíme si proto dávat pozor na to, abychom se jich pravidelně zbavovali. Jak vás tělo dá najevo, že je jich už příliš a potřebujete větší detox?

Ať už se jedná o konzumované potraviny, léky nebo škodlivé látky v ovzduší, toxiny v těle jednoduše jsou neustále, a to v menším nebo větším množství. Ve většině případů se vyloučí sami, ale u některých na to spoléhat nelze. Zde jsou první známky toho, že se vám v těle nahromadilo mnoho toxinů a co můžete udělat, abyste je účinně eliminovali a posílili zdraví svého organismu. Jedná o základní příznaky, které mnoho lidí ignoruje, ale rozhodně byste to dělat neměli.

Tělo je obvykle schopné vylučovat škodlivé látky z vnějšího prostředí. Faktorem, který nejvíce přispívá k této akumulaci toxinů, je strava. Konzumované potraviny mohou obsahovat mnoho škodlivých látek, které se používají při zpracování a konzervování potravin. Vzhledem k tomu, kolik zpracovaných surovin a polotovarů v současnosti jíme, je naprosto zaručené, že máte v těle řadu škodlivin, které se sami ven jen tak nedostanou.

Příznaky intoxikace, které byste neměli ignorovat

Příznaky, o kterých budeme mluvit, nejsou nijak zvláštní a způsobuje je mnoho poruch a nemocí. Pokud ale budete zažívat několik z nich ve stejnou dobu, je to pravděpodobně kvůli toxinům.

Objevit se u vás mohou bolesti hlavy, nespavost nebo chronická únava, úzkost, podrážděnost, nedostatek koncentrace a problémy s pamětí, kožní problémy (podrážděná nebo suchá pokožka), vředy, vyšší lámavost vlasů a nehtů, přírůstek nebo úbytek hmotnosti, záněty a otoky.

Fotografie: Freepik

Abyste zabránili hromadění toxinů v organismu a také je mohli efektivně eliminovat, doporučuje se dodržovat zdravější životní styl. Hlavní by měla být snaha konzumovat co nejvíce nezpracovaných potravin, ve kterých se toxiny prakticky nenacházejí.

Intoxikace organismu za těchto okolností zahrnuje zbytky zanechané nezdravými potravinami, které jsou intenzivně komerčně vyrobené. Spolehněte se více na přirozené suroviny a domácí vaření. Polotovary a fast food jsou v tomto ohledu nejhorší.

Fotografie: Freepik

Vyvážená strava a dostatek pohybu

Abyste se vyhnuli hromadění toxinů, neměli byste jíst jídlo z mikrovlnné trouby, které bylo zpracované, mražené nebo předem připravené v továrně. Často obsahují škodlivé látky, které zajišťují jejich dlouhou trvanlivost. Místo toho konzumujte čerstvé ovoce a zeleninu a vařené jídlo by mělo být v ideálním případě z čerstvých zdrojů a přírodních surovin.

Velice důležitým aspektem zdravého životního stylu je také pravidelný pohyb. Tělo vylučuje mnoho toxinů potem. Cvičení tedy stimuluje tělo, aby tyto nahromaděné látky přirozeně eliminovalo. Skvělé je také si alespoň jednou za čas zajít do sauny, kde si nejlépe otevřete všechny póry a potem odplavíte nahromaděné škodlivé látky.

Nezapomínejte také hodně spát a pravidelně si dopřávat odpočinek. Klidová deprivace zvyšuje hladinu kortizolu, stresového hormonu, a zpomaluje přirozený rytmus orgánů k vylučování toxinů z těla.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]