Banánový čaj: Skvělý pomocník v boji proti nespavosti. Za 10 minut máte hotový doslova zlatý poklad

Fotografie: Depositphotos

Nespavost je velmi nepříjemný problém. Když nemůžete celé hodiny usnout, jste pak na druhý den vždycky nevyspalí a podráždění. Chce to nějaký dobrý recept, díky němuž v klidu usnete.

Insomnie neboli nespavost se může projevovat jako obtížné noční usínání, časté probouzení během noci, noční bdělost, případně záměna dne a noci. Tyto problémy obvykle vedou k psychickým i fyzickým potížím, protože nedostatek spánku se negativně projevuje na zdraví. Kromě farmaceutických přípravků je možné vyzkoušet i babské rady, které mají podobný účinek – a jsou bez vedlejších účinků. Více prozradila lékařka Katey Davidson.

Proč člověk nemůže usnout

Mezi nejčastější příčiny nespavosti patří starosti a stres. Když vás něco trápí, sotva pohodlně a rychle usnete, když nad vším přemýšlíte a své problémy si přehráváte stále dokola. Na nespavosti má svůj velký díl i kofein a alkohol, nedostatek pohybu a nadměrná konzumace jídla nebo pití pozdě večer. S plným žaludkem se špatně usíná. Ale platí to i pro prázdný žaludek. Jíst by se proto mělo asi 3 hodiny před usnutím.

Banán má vynikající účinky na nespavost

Kdo nemůže usnout, obvykle se snaží najít vhodné řešení. Vzít si chemická léčiva by měla být až ta poslední možnost. Můžete totiž vyzkoušet jednu z babských rad, která doporučuje čaj z banánu. Banány jsou totiž velmi dobrým uklidňujícím prostředkem, navíc ryze přírodním. Mají vysoký obsah draslíku a hořčíku.

Fotografie: Pexels

Připravte si banánový nápoj

Pro banánový čaj byste měli použít banán v bio kvalitě, protože budete potřebovat i jeho slupku. Banán omyjete a odříznete oba konce. Dejte vařit 250 ml vody a jakmile začne vřít, vložte do ní banán bez konců. Nechte vařit deset minut a pak počkejte, až nápoj vychladne. Slijete ho a můžete ho pít. Užívá se půl hodinu před spaním. Pak už ovšem není vhodné cokoliv dělat, ale jen jít do postele a spát.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]