80letá žena se konečně odhodlala dojít na rentgen mozku. To, co v něm našli, doktoři nikdy neviděli

Fotografie: Depositphotos

Seniorka projevila neskutečnou životní sílu. Dlouhých 80 let žila se zabodnutou jehlou v mozku, nikdy nepocítila žádné zdravotní komplikace.

Svět je plný neskutečných příběhů, kterým lze jen těžko uvěřit. Ale většinou platí pravidlo – čím bizarnější, tím pravdivější aneb to prostě nevymyslíte. Tato žena žila dlouhých 80 let s 3 cm dlouhou jehlou zapíchnutou v mozku, aniž by o tom vůbec věděla. Nestěžovala si na žádnou bolest ani nepohodlí.

Měla zemřít, ale přežila

Server TheGuardian uvedl strašlivou skutečnost, a sice že žena mohla být obětí neúspěšné novorozenecké vraždy, kterou měli provést její rodiče. Ačkoli to zní neuvěřitelně, tyto metody nebyly za druhé světové války v období hladomoru neobvyklé. Jehla pronikla do temenního laloku, ale nedokončila svou práci, dívka přežila.

Celý svůj život žije s jehlou v mozku, aniž o tom měla vůbec tušení. Nikdy si nestěžovala na žádné nepohodlí, žádné bolesti hlavy nebo závratě. DailyMail se domnívá, že se žena narodila v roce 1943, když byla válka na východní frontě na vrcholu, tehdejší Sovětský svaz odrážel německou invazi a snažil se opět získat kontrolu nad Stalingradem. Nastalo období druhého hladomoru, který odhadem usmrtil asi 11 milionů lidí. V té době žilo mnoho rodin, jež věděly, že nebudou moct uživit své novorozené děti, a proto se uchýlili k zoufalému řešení – zabít je.

Starší ženě s depresemi provedli rentgen mozku. Vyoperovali jí 8 centimetrů dlouhou škrkavku

Srostlá fontanela měla zakrýt stopy

Vražda novorozeňat se prováděla do fontanely, měkkého místa na horní části hlavy miminka, kde se setkávají 2 čelní laloky a 2 parietální laloky. Kostěné destičky drží pohromadě pouze silná tkáň, jakmile srostou, stopy po smrtelném bodnutí budou zameteny.

lékař a snímek mozku
Fotografie: Freepik

Naše redakce se shodla na tom, že žena je chodící zázrak. Už jako novorozeně prokázala neuvěřitelnou sílu. To, že si po celý život ani jednou nestěžovala na žádné potíže, neužívá žádné léky a i v takto pokročilém věku zůstává vitální, je obdivuhodné. Kdoví, možná se řídila pravidly, jak dosáhnout dlouhověkosti, o nichž jsme kdysi na ZdravémStravování psali. Nám nezbývá nic jiného než seniorce projevit obdiv, jakou životní silou oplývá.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]